Jaką uczelnie w Poznaniu wybrać?

Pierwszym wyzwaniem procesu ubiegania się o przyjęcie na uczelnię jest… podjęcie decyzji, na którą się zdecydować, o miejsce w której się ubiegać. Możesz wybrać losowo wybraną uczelnię w Poznaniu lub spędzić miesiące decydując się na najlepszą opcję, korzystając z takich portali jak www.uczelnie.pl. Tak czy inaczej, musisz upewnić się, że jesteś zadowolony ze swojego wyboru. Oto kilka wskazówek, jak wybrać uczelnię w Poznaniu z gotowymi podpowiedziami.

uczelnie1

1. Upewnij się, że wybrałeś właściwy kierunek

Najważniejsze jest, aby mieć 120% pewności co do kierunku nauki, który chcesz kontynuować. Spędzisz następne trzy do sześciu lat na studiowaniu danej dziedziny, a następnie przez następne 40-50 lat będziesz pracować w tym obszarze. Jeśli masz wątpliwości co do swojego wyboru, przeczytaj tyle rzeczy na ten temat, ile tylko możesz. Sprawdź opcje pracy, zawartość kursu, wynagrodzenia, Google oraz takie strony jak http://www.uczelniepoznan.uczelnie.pl/ to Twoi przyjaciele w tym procesie. Przecież po dwóch latach nauki nie chcesz sobie uświadomić, że chcesz zostać dentystą, a nie matematykiem, prawda?

2. Przejrzyj rankingi

Najważniejszymi danymi jakich w nich będziesz szukać jest stosunek studentów do liczby pracowników. Im niższy jest ten stosunek, tym lepiej. W mniejszych klasach możesz zadawać pytania i łatwiej zrozumieć tematy.

Kilka godnych zainteresowania poznańskich uczelni:

  • Politechnika Poznańska, pl. Skłodowskiej-Curie 5, 60-965 Poznań

  • Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu Wydział Biologii, ul. Umultowska 89, 61-614 Poznań

  • Politechnika Poznańska Wydział Inżynierii Zarządzania, ul. Strzelecka 11, 60-965 Poznań

  • Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu, ul. Wojska Polskiego 28, 60-637 Poznań

  • Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu Wydział Pedagogiczno-Artystyczny w Kaliszu, ul. Nowy Świat 28-30, 62-800 Kalisz

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

3. Sprawdź, czym biblioteka uniwersytecka przypomina… bibliotekę uniwersytecką

Jedną z najważniejszych rzeczy na każdej uczelni jest jej biblioteka. Będziesz w czasie studiów spędzał sporą ilość czasu w bibliotece, więc powinno to być komfortowe środowisko. Kolejną dobrą rzeczą do sprawdzenia jest to, czy jest tam kawiarnia 24/7 dla porannych ptaszków i nocnych marków!

4. Sprawdź treść programu

Możesz sprawdzić zawartość programu nauczania na stronie uczelni. Jeśli jesteś zainteresowany jakimś tematem w sposób szczególny, sprawdź, czy uniwersytet ma go “w swoim menu”, czy nie. Ewentualnie możesz skontaktować się bezpośrednio z uczelnią i na pewno z przyjemnością odpowiedzą na wszelkie pytania.

5. Zobacz, jakie sporty i inne atrakcje są w ofercie

Niezależnie od tego, czy jesteś zagorzałym piłkarzem czy lubisz grać w pokera, powinieneś poszukać stowarzyszeń i klubów uniwersyteckich, aby upewnić się, że jest coś, co pasuje do twojego hobby. Wszystkie uniwersytety oferują dziesiątki (lub setki) zajęć pozalekcyjnych i ważne jest również ich sprawdzenie. Życie uniwersyteckie to nie tylko nauka!

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>