Najbardziej popularne zawody na statku

pexels-photo-70418

Praca na statku jest marzeniem wielu, szczególnie młodych osób, które nie wyobrażają sobie etatowego siedzenia za biurkiem i chcą w życiu poznawać nowe miejsca i wiele podróżować. Zawód marynarza daje takie możliwości – pozwala być codziennie w nowym miejscu i zdobywać nowe doświadczenia. Trzeba jednak pamiętać, że ta praca marzeń może mieć również swoje negatywne strony. Jeśli więc wybieramy zawód związany z pracą na statku, pamiętajmy, że zawsze będzie miał on zarówno swoje plusy, jak i minusy.

Wśród wielu zawodów, które są przydatne i poszukiwane na statkach, jednym z ciekawszych jest mechanik okrętowy. To zajęcie dla osoby, która ma wiedzę, doświadczenie i umiejętności w tej dziedzinie. Na stabilne zatrudnienie mogą liczyć przede wszystkim absolwenci uczelni wyższych na kierunkach mechanika okrętowa lub pokrewnych. Oczywiście, na początku trzeba liczyć się z mniejszymi stawkami i koniecznością nieustannej nauki i zdobywania doświadczenia. Po pewnym czasie jednak dobry mechanik znajdzie pracę praktycznie na każdej jednostce pływającej.

Specjaliści poszukiwani na każdym statku

Zawód, który jest potrzebny praktycznie na każdym statku, to nawigator lub specjalista od łączności. Na wodzie wiele lądowych form komunikowania się ze światem nie ma racji bytu, dlatego też konieczna jest umiejętność czytania map, dokładnego obliczania położenia, przewidywania wielu zagrożeń, jakie mogą się pojawić w trakcie codziennej pracy. Nawigatorzy czy specjaliści od konkretnych urządzeń bez problemu znajdą zatrudnienie na statkach wycieczkowych czy handlowych. Oczywiście, pod warunkiem, że będą mieli odpowiednie kwalifikacje i umiejętności poparte konkretnymi dokumentami, które je potwierdzą. Na statkach potrzebni są również marynarze, którzy zajmują się codzienną obsługą jednostki. Im większy statek, tym więcej osób jest potrzebnych, aby mógł on bezpiecznie poruszać się po wodach. Marynarz najczęściej nie musi mieć dużego doświadczenia czy wykształcenia. To zawód, którego zwykle można nauczyć się w praktyce podczas pierwszego czy kolejnego rejsu. Aby jednak dostać się na statek, trzeba spełniać chociażby podstawowe wymagania.

Praca w firmach wynajmujących jachty

Oprócz statków wycieczkowych czy handlowych, pracę można znaleźć także w wielu portach czy w firmach, które zajmują się czarterowaniem jachtów nie tylko w Polsce, ale również w wielu miejscach na świecie. Czarter jachtu Chorwacja to doskonały sposób dla turystów na spędzenie ciekawych wakacji w atrakcyjnych warunkach i w pięknym miejscu. Dla osób, które swoją pracę wiążą z morzem, taka firma czarterowa to również wiele możliwości zawodowych. Nawet, jeśli siedziba firmy znajduje się w Polsce, na miejscu za granicą musi być sporo osób, które będą codziennie obsługiwały jachty w porcie czy w miejscu spoczynku i naprawy. Wynajem jachtów w Chorwacji czy w innych ciepłych regionach świata to praca na cały rok, nie tylko na krótko trwający sezon.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>