Jaką uczelnie w Poznaniu wybrać?

Pierwszym wyzwaniem procesu ubiegania się o przyjęcie na uczelnię jest… podjęcie decyzji, na którą się zdecydować, o miejsce w której się ubiegać. Możesz wybrać losowo wybraną uczelnię w Poznaniu lub spędzić miesiące decydując się na najlepszą opcję, korzystając z takich portali jak www.uczelnie.pl. Tak czy inaczej, musisz upewnić się, że jesteś zadowolony ze swojego wyboru. Oto kilka wskazówek, jak wybrać uczelnię w Poznaniu z gotowymi podpowiedziami.

uczelnie1

1. Upewnij się, że wybrałeś właściwy kierunek

Najważniejsze jest, aby mieć 120% pewności co do kierunku nauki, który chcesz kontynuować. Spędzisz następne trzy do sześciu lat na studiowaniu danej dziedziny, a następnie przez następne 40-50 lat będziesz pracować w tym obszarze. Jeśli masz wątpliwości co do swojego wyboru, przeczytaj tyle rzeczy na ten temat, ile tylko możesz. Sprawdź opcje pracy, zawartość kursu, wynagrodzenia, Google oraz takie strony jak http://www.uczelniepoznan.uczelnie.pl/ to Twoi przyjaciele w tym procesie. Przecież po dwóch latach nauki nie chcesz sobie uświadomić, że chcesz zostać dentystą, a nie matematykiem, prawda?

2. Przejrzyj rankingi

Najważniejszymi danymi jakich w nich będziesz szukać jest stosunek studentów do liczby pracowników. Im niższy jest ten stosunek, tym lepiej. W mniejszych klasach możesz zadawać pytania i łatwiej zrozumieć tematy.

Kilka godnych zainteresowania poznańskich uczelni:

  • Politechnika Poznańska, pl. Skłodowskiej-Curie 5, 60-965 Poznań

  • Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu Wydział Biologii, ul. Umultowska 89, 61-614 Poznań

  • Politechnika Poznańska Wydział Inżynierii Zarządzania, ul. Strzelecka 11, 60-965 Poznań

  • Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu, ul. Wojska Polskiego 28, 60-637 Poznań

  • Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu Wydział Pedagogiczno-Artystyczny w Kaliszu, ul. Nowy Świat 28-30, 62-800 Kalisz

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

3. Sprawdź, czym biblioteka uniwersytecka przypomina… bibliotekę uniwersytecką

Jedną z najważniejszych rzeczy na każdej uczelni jest jej biblioteka. Będziesz w czasie studiów spędzał sporą ilość czasu w bibliotece, więc powinno to być komfortowe środowisko. Kolejną dobrą rzeczą do sprawdzenia jest to, czy jest tam kawiarnia 24/7 dla porannych ptaszków i nocnych marków!

4. Sprawdź treść programu

Możesz sprawdzić zawartość programu nauczania na stronie uczelni. Jeśli jesteś zainteresowany jakimś tematem w sposób szczególny, sprawdź, czy uniwersytet ma go “w swoim menu”, czy nie. Ewentualnie możesz skontaktować się bezpośrednio z uczelnią i na pewno z przyjemnością odpowiedzą na wszelkie pytania.

5. Zobacz, jakie sporty i inne atrakcje są w ofercie

Niezależnie od tego, czy jesteś zagorzałym piłkarzem czy lubisz grać w pokera, powinieneś poszukać stowarzyszeń i klubów uniwersyteckich, aby upewnić się, że jest coś, co pasuje do twojego hobby. Wszystkie uniwersytety oferują dziesiątki (lub setki) zajęć pozalekcyjnych i ważne jest również ich sprawdzenie. Życie uniwersyteckie to nie tylko nauka!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>