Zdrowie psychiczne w pandemii

fear-g7e9989440_640Pandemia to ciężki czas dla wszystkim osób niezależnie od wieku. Zamknięcie ludzi w domach i ograniczenia związane z przemieszczaniem i ogólnie wychodzeniem z domu niepokojąco zwiększyły ilość osób uzależnionych. Nie chodzi tutaj tylko o używki takie jak alkohol, narkotyki czy papierosy, chodzi także o uzależnienie od komputera, telefonu i leków. Uzależnienia stanowią duży problem społeczeństwa. W wielu przypadkach to właśnie zamknięcie w domu otworzyły bramy uzależnienia, z których niełatwo się wyrwać. Kiedy ludzie nie mają zajęć, pracy i zamknięci są w domu, są dużo bardziej podatni – samotność i izolacja ma na to ogromny wpływ.

Jak poradzić sobie z problemem

Najważniejszym krokiem w leczeniu uzależnienia jest przede wszystkim uświadomienie sobie problemu. Specjaliści z Placówki Medilife https://medi-life.pl/zakres-swiadczen/zdrowie-psychiczne/ kierują swoją ofertę zarówno do osób, które rozpoczynają swoje leczenie, jak i do osób, które leczenie kontynuują bądź przerwały je z różnorodnych przyczyn. Proces leczenia opiera się na indywidualnym podejściu do pacjenta, terapeuta kontroluje postępy pacjenta, który jest mu przypisany i analizując wyniki dopasowuje dalszą terapię. Nawet jeżeli z jakichkolwiek przyczyn terapia nie osiągnie zamierzonego celu, praca nad poszczególnymi elementami jest ponawiania w celu wyjścia z uzależnienia.

Poradnia leczenia uzależnień

Zamierzone efekty oraz skuteczność terapii to skutek kompleksowego podejścia do pacjenta oraz szczegółowej i rzetelnej diagnozie problemu. Podczas leczenia uzależnień niezwykle istotne jest podejście holistyczne. Harmonia wszystkich obszarów zżycia pomaga poukładać sobie kwestie, które często stanowią podstawę problemu. Specjalistyczne usługi medyczne, które świadczone są w Medilife możliwe są dzięki wykwalifikowanym specjalistom, którzy oferują kompleksowe wsparcie oraz opiekę w zakresie zdrowia psychicznego pacjentów.

Pomoc w wyjściu z nałogu

W przypadku uzależnień od alkoholu i leków, kiedy to pacjent samodzielnie nie potrafi odstawić tych używek wskazane jest odtrucie organizmu. Detoks wykonywany jest pod okiem lekarza, który kontroluje przez cały proces stan zdrowia pacjenta. Kompleksowa usługa opiera się o działanie zespołowe, w skład którego wchodzi zespół lekarzy, pielęgniarek, ratowników medycznych, a także psychologów i terapeutów, który pomogą nie tylko pacjentowi, ale także jego rodzinie w uporaniu się z problemem, jakim jest uzależnienie.

Sprawdź także stronę wszywkaalkoholowapoznan.pl

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>