Zawód informatyka z przyszłością – jakie studia i specjalizacje wybrać?

computer-keyboard-connection-contemporary-1714208Bycie informatykiem kojarzy się dziś z bardzo dobrym i jeszcze lepiej płatnym zawodem. Nic więc dziwnego, że nowych informatyków jest na rynku coraz więcej. Warto jednak pamiętać, że najlepiej widziani przez potencjalnych pracodawców są specjaliści z bardzo kierunkowym doświadczeniem, sporymi kwalifikacjami i umiejętnościami.

Kierunki informatyka lub pokrewne można dziś znaleźć w ofercie wielu centrów kształcenia czy szkół policealnych. Zdecydowanie jednak technik informatyk nie jest zawodem, który daje możliwości i pozwala rozwijać się na najwyższym poziomie. Jeśli wiec ktoś chce zostać informatykiem z przyszłością, powinien wybrać przede wszystkim naukę na uczelni wyższej, najlepiej na renomowanej politechnice. Nowoczesny kierunek informatyka stosowana oraz inne dziedziny informatyki na uczelni pozwolą poznać zawód od podszewki, a jednocześnie uczyć się od najlepszych i w doskonałych warunkach.

Konieczność bycia na bieżąco

Dobry informatyk to przede wszystkim osoba, która ma doświadczenie, wykształcenie i odpowiednie kwalifikacje. Trzeba jednak pamiętać, że w tym zawodzie konieczne jest nieustanne podnoszenie swoich kwalifikacji i bycie na bieżąco ze zmieniającymi się realiami rynku oraz środowiska informatycznego. Nowe technologie idą do przodu z prędkością światła – osoby, które ukończyły studia informatyczne kilka lat temu, ale nie pracowały w zawodzie i nie są na bieżąco, mogą sobie nie poradzić, jeśli będą chciały powrócić do swojego wyuczonego kierunku zawodowego. Dobry informatyk musi nieustannie się szkolić, inwestować w swoją wiedzę i doświadczenie, zdobywać nowe umiejętności, brać udział w kursach. Im więcej umiejętności informatycznych będzie mógł wpisać w CV, tym lepiej.

Inwestycja w przyszłość

Dobry informatyk musi dbać o swój nieustanny rozwój i śledzić wszelkie nowinki i wydarzenia w swojej branży. Niestety, bardzo często w kursy czy poodnoszenie kwalifikacji musi inwestować z własnej kieszeni. Warto jednak potraktować te wydatki jako długoterminową inwestycję. Im więcej będziemy umieć, tym lepiej będziemy się prezentować w oczach przyszłego pracodawcy. Bez problemu możemy też zająć się prowadzeniem własnej działalności i pracą na swój rachunek. Dobrzy, sprawdzeni i naprawdę doświadczeni informatycy mogą miesięcznie zarabiać od kilkunastu tysięcy złotych wzwyż. Nowoczesne przedsiębiorstwa, które w całości opierają się na innowacyjnych technologiach, doskonale bowiem zdają sobie sprawę z tego, że sprawdzony informatyk zadba o to, by wszystkie systemy informatyczne w firmie działały sprawnie i niezawodnie. Dobre i solidne firmy nie oszczędzają na stawkach dla swoich informatyków. Doskonale bowiem zdają sobie sprawę z tego, że tacy fachowcy są bardzo poszukiwani na rynku pracy mogą być szybko podkupieni przez konkurencję, która zaoferuje lepsze i wyższe stawki.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>