W kolejnym dziesięcioleciu XXI wieku branżę transportową czekają ogromne zmiany, które wynikają z oczekiwań społeczeństw względem transportu oraz z bezpośrednich zjawisk, zachodzących w tym sektorze. Łańcuchy dostaw, zarówno tych lokalnych, jak i globalnych, ulegają ciągłym przekształceniom, a wymagania klientów z roku na rok rosną. Nieuchronna cyfryzacja branży, innowacje technologiczne oraz ewolucja na rynku pracy niewątpliwie kształtują przyszłość tego sektora. Dlatego też specjaliści z tej dziedziny, którzy orientują się w procesach logistycznych, są tak bardzo pożądani w tej branży.
Dla kogo studia podyplomowe?
Najczęściej słuchaczami studiów podyplomowych są młodzi pracownicy, którzy poświęcają swój czas na dodatkową edukację. Zazwyczaj wiedzą wówczas dobrze, jakiej wiedzy i umiejętności im brakuje, a które chcieliby rozwinąć. Rozpoczynając studia podyplomowe zyskują również w oczach pracodawców, którzy doceniają ich osobisty rozwój i dalszą edukację. Dzięki ukończonym studiom podyplomowym kariera zawodowa stoi przed absolwentem otworem i rosną jego szanse na rynku pracy.
Cel studiów podyplomowych na kierunku Zarządzanie transportem i logistyka
Po ukończeniu studiów podyplomowych na tym kierunku absolwenci zdobywają wiedzę oraz umiejętności niezbędne do pracy w sektorze transportowym i logistycznym. Uzyskują szeroki zakres informacji o środkach transportu oraz możliwościach ich wykorzystania w procesie logistycznym, poznają metody zarządzania w transporcie, zgłębiają również wiedzę na temat technicznych aspektów procesów produkcyjnych i usługowych oraz dowiadują się jak zarządzać łańcuchem dostaw.
Zarządzanie transportem i logistyka – dla kogo ten kierunek będzie odpowiedni?
Słuchaczem studiów podyplomowych na tym kierunku może zostać absolwent studiów licencjackich, magisterskich i inżynierskich. Wiedza skierowana jest do kadry kierowniczej firm transportowych, logistycznych i spedycyjnych, a także dla personelu zarządzającego komunikacją miejską.
Zarządzanie transportem i logistyka – studia podyplomowe w WSEiZ
Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie oferuje studentom innowacyjny program nauczania z dziedziny transportu samochodowego, lotniczego i intermodalnego. Dzięki ukończeniu tego kierunku studiów podyplomowych absolwent będzie mógł skutecznie zarządzać transportem w obliczu globalizacji gospodarki oraz wykorzystać położenie naszego kraju na tle europejskiej sieci transportowej. Będzie potrafił również stosować zdobytą wiedzę w praktyce, wdrażając innowacje i ulepszenia transportowe oraz logistyczne w codziennej pracy. Zadbają o to wybitni wykładowcy z szeroką wiedzą teoretyczną oraz doświadczeniem we wdrażaniu rozwiązań transportowych i logistycznych we współczesnej gospodarce. Program studiów obejmuje m. in. zagadnienia związane z systemami pomiarów w pojazdach, ekonomikę przedsiębiorstwa, serwis samochodów, organizacje magazynów i centrów logistycznych, zarządzanie flotą pojazdów, zarządzanie strategiczne czy infrastrukturę logistyki i projektowanie procesów logistycznych.