Uniformy w branży medycznej i tylko – czy to ma znaczenie?

nurse-1106915_960_720Jeśli jesteś właścicielem firmy, zwiększenie produktywności jest z pewnością problemem. Zgodnie z badaniem przeprowadzonym w ubiegłym roku, wpajanie wysokiego morale pracownikom sprawia, że pracownicy są o 89% bardziej skłonni do wkładania dodatkowego wysiłku w swoją pracę. Jak więc bluzy medyczne i inne uniformy zaszczepiają ducha zespołowego wśród Twoich pracowników i dlaczego ma to znaczenie?

Ludzie kojarzą uniformy z dumą

Czy kiedykolwiek grałeś w drużynie sportowej? Może twoja mała drużyna ligowa lub licealna piłka nożna? Byłeś dumny, że założyłeś taki sam strój jak reszta zespołu. Ludzie kojarzą uniformy z dumą, ponieważ niektóre z najbardziej dumnych rzeczy, jakie można zrobić, to noszenie ich. Policjanci, strażacy, legendy sportu – wszyscy je noszą. Może się to wydawać drakońską polityką do wdrożenia, ale przekonasz się, że Twoi pracownicy naprawdę pokochają swoje nowe stroje.

Zidentyfikuj ich jako profesjonalistów

Tylko profesjonaliści mogą nosić uniformy. Naprawdę! To znak, że Twój pracownik jest profesjonalistą. Twoi klienci nie tylko będą wiedzieć, że Twój umundurowany pracownik jest kimś, z kim mogą porozmawiać, aby uzyskać wysokiej jakości pomoc, ale sami pracownicy również poczują się wzmocnieni i mają umiejętności, które mają znaczenie. Twoi pracownicy z przyjemnością przyjdą do pracy, wiedząc, że ich wiedza jest naprawdę ważna i że podobnie jak zawodowcy na boisku są profesjonalistami w swojej dziedzinie.

Spraw, aby poczuli się bezpieczniej

Uniformy nie służą tylko duchowi zespołowemu. Są również problemem dotyczącym bezpieczeństwa. Będziesz mógł szybko rozpoznać, kto jest, a kto nie jest częścią Twojej kliniki czy innej organizacji. Pracownicy poczują się bezpieczniej, wiedząc, że mogą powiedzieć, kto powinien być gdzie, po prostu patrząc na nich.

Jeśli Twoja firma wymaga jednolitego stroju, istnieje prawdopodobieństwo, że prace wykonywane przez Twoich pracowników są wyspecjalizowane. Pomyśl o rodzajach ludzi, którzy noszą mundury – lekarze, pielęgniarki,m technicy, malarze pokojowi, architekci krajobrazu, pielęgniarki, pracownicy kawiarni, pracownicy restauracji. Każda z tych prac wymaga unikalnego projektu i materiału, zarówno dla swobody ruchów, odporności na plamy, jak i ochrony ciała. To ma sens, że pielęgnacja wszystkich tych mundurów jest zupełnie inna.

Prać w domu czy w pracy?

Mając w domu pralkę i suszarkę, dlaczego nie pozwolić pracownikom wziąć za to odpowiedzialności? W zależności od czasu noszenia, to nie jest taki zły pomysł. Kelnerzy i pielęgniarki mogą prawdopodobnie usunąć plamy z jedzenia i naprawić zgubione guziki. większość materiałów używanych do produkcji tego rodzaju uniformów jest na tyle powszechna, że ​​można użyć standardowego detergentu. Ale co ze strażakami, technikami lub malarzami? Tego rodzaju plamy, które są typowe dla tych pracowników, nie są czymś, co może lub powinno być usuwane przez domową pralkę i suszarkę. Utrzymanie własnej, wytrzymałej pralki i suszarki przemysłowej miałoby sens – pozwoliłoby to zaoszczędzić pieniądze na ciągłej wymianie odzieży.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>