Ubezpieczenie dla pracowników firmowych – na co warto zwrócić uwagę?

risk-4096581_640Wiele firm, szczególnie tych zatrudniających naprawdę sporą ilość pracowników, decyduje się na wprowadzenie oferty ubezpieczeń grupowych. Dla pracowników jest to doskonała okazja, aby ubezpieczyć się dużo taniej, niż musieliby zapłacić w przypadku prywatnego, indywidualnego ubezpieczenia. Natomiast dla pracodawcy jest to też pewna forma motywacji pracowników.

Ubezpieczenia grupowe cieszą się sporą popularnością, dlatego firmy decydują się na nie coraz częściej. Dużą zaletą jest przede wszystkim spory wybór ofert, które dla klientów biznesowych są niejako szyte na miarę. Firma ubezpieczeniowa jest w stanie zaoferować przy ubezpieczeniu grupowym o wiele lepsze stawki, a także dużo lepszą ochronę ubezpieczeniową. Co więcej, ubezpieczenia grupowe łączą w sobie zalety polis na życie oraz dodatkowych ubezpieczeń zdrowotnych. Pracownicy mogą więc liczyć na świadczenia w razie wypadku, pobytu szpitalu czy innego nieszczęśliwego zdarzenia.

Koszty nie są wygórowane

Ubezpieczenia grupowe w firmach są podpisywane dopiero wtedy, gdy zbierze się odpowiednio duża liczba pracowników. Sami pracownicy mogą też wybierać spośród różnych pakietów ubezpieczeń, które oferują różny zakres ochrony. Stawki polis ubezpieczeniowych nie są zbyt wysokie, a pracownicy praktycznie nie odczuwają ich opłacania. Pracodawca po prostu potrąca kilkadziesiąt złotych z comiesięcznej pensji. Zalety posiadania polisy ubezpieczeniowej są dosyć duże przy niewielkim obciążeniu finansowym. Warto więc je posiadać i mieć pewność, że w razie jakiegoś nieszczęśliwego zdarzenia losowego nie zostaniemy bez pomocy. Więcej sprawdzonych informacji na temat polis na życie i innych form ubezpieczenia znajdziemy na http://kalkulatorubezpieczen.net.pl/ile-kosztuje-polisa-na-zycie/.

Wybór nie może być przypadkowy

Jeśli pracodawca chce w swojej firmie zorganizować ubezpieczenia grupowe dla swoich pracowników, powinien przede wszystkim złożyć zapytania do kilku różnych ubezpieczycieli. Każda z firm ubezpieczeniowych działających na polskim rynku ma nieco inną politykę, a co za tym idzie – także ich oferty mogą się od siebie sporo różnić. W poszukiwaniu dobrego ubezpieczenia warto sprawdzać oferty, zapisy w umowach oraz wiele innych kwestii. Właściciel firmy, który nie za bardzo zna się na kwestiach ubezpieczeniowych czy prawnych, powinien w takiej sytuacji skonsultować się z prawnikiem, który ma doświadczenie w tego rodzaju umowach. Chodzi o to, by zapewnić pracownikom polisy, które faktycznie dają im dobrą ochronę ubezpieczeniową w różnych sytuacjach. Zdarzają się bowiem także takie polisy, które opłacamy co miesiąc, a gdy chcemy ubiegać się o odszkodowanie, okazuje się, że firma mnoży sporo problemów. Warto stawiać przede wszystkim na solidne i sprawdzone firmy ubezpieczeniowe, które cieszą się pozytywną opinią i renomą wśród klientów, zarówno indywidualnych, jak i biznesowych.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>