HVAC – tego nie wiedziałeś!

ta praca gembalaHVAC lub ogrzewanie, wentylacja i klimatyzacja to podstawa każdego domu, zakładu, restauracji, kawiarni lub każdego czterościennego pokoju, który potrzebuje chłodnego lub ciepłego powietrza dla wygody.

Chociaż cały czas jest blisko nas, większość ludzi nie wie zbyt dużo o HVAC, a Instalacje Hvac słusznie zlecana jest profesjonalistom.

A Ty, ile wiesz o historii systemów HVAC?

Chociaż ogrzewanie i klimatyzacja mogą wydawać się nudne, istnieje wiele interesujących faktów na ten temat. Bardziej niż kiedykolwiek sobie wyobrażałeś!

Jeśli chcesz poszerzyć swoją wiedzę na temat systemów HVAC, ten artykuł jest dla Ciebie.

Co to jest system HVAC?

Ogrzewanie, wentylacja i klimatyzacja lub najczęściej HVAC to technologia zapewniająca komfort w pomieszczeniach i pojazdach. Głównym celem HVAC jest zapewnienie komfortu cieplnego i odpowiedniej jakości powietrza w pomieszczeniach mieszkalnych, komercyjnych, a nawet wszelkiego rodzaju pojazdach.

HVAC jest ważnym elementem domów i zakładów, ponieważ temperatura i wilgotność są regulowane niezależnie od tego, czy jest ono bezpieczne i zdrowe. Jednym ze sposobów zapewnienia jakości i bezpieczeństwa systemu HVAC jest regularna kontrola HVAC.

Ludzie mogą myśleć, że nie trzeba nic więcej wiedzieć o systemie HVAC, oprócz jego mechaniki, specyfikacji i sposobu działania. Ale są pewne zabawne fakty i informacje na temat systemu HVAC, które być może nie są konieczne, ale nadal ważne jest, aby wiedzieć i zanotować, abyś nie wziął tego za pewnik.

Historia klimatyzacji

Pierwszy nowoczesny klimatyzator został wynaleziony przez Willisa Havilanda Carriera w 1902 roku. Był to bardzo wykwalifikowany inżynier, który eksperymentował z prawami kontroli wilgotności w celu rozwiązania problemu z aplikacją w pewnej drukarni na Brooklynie w Nowym Jorku.

Pożyczał wiedzę od koncepcji mechanicznego chłodzenia, które od dawna zostały ustalone we wcześniejszych latach. System ten polega na przepuszczaniu powietrza przez cewki wypełnione zimną wodą, dzięki czemu powietrze jest chłodne, a jednocześnie usuwa wilgoć w celu kontrolowania wilgotności w pomieszczeniu.

Szybko bo w 1933 r. Amerykańska firma Copracowała klimatyzatory wykorzystujące bardziej zaawansowany mechanizm. W przeciwieństwie do wcześniejszych systemów ten wykorzystuje napędzany paskiem agregat skraplający, cewkę parownika, powiązaną dmuchawę i elementy sterowania mechanicznego.

Ten system lub urządzenie stało się modelem dla rozwijającego się rynku systemów chłodzenia powietrzem w Stanach Zjednoczonych.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>