CV – Tym zaciekawisz rekrutera

job-3681036_640Proces rekrutacji do pracy rządzi się swoimi prawami. Za każdym razem chodzi o to, by zwrócić na siebie uwagę rekrutera. Najpierw służy temu CV i List Motywacyjny. Od dokumentów aplikacyjnych zależy to, czy przejdziesz do kolejnego etapu rekrutacji i otrzymasz zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną. Pamiętaj, że trafi ono również do innych kandydatów. Zadbaj więc, by podczas rozmowy wyróżnić się na ich tle. Podpowiadamy, czym zaciekawisz rekrutera swoją osobą.

Im lepsza oferta pracy, tym większą masz konkurencję

Pamiętaj, że atrakcyjne oferty pracy przyciągają szerokie grono osób zainteresowanych daną posadą. Tym większe, im większy jest zasięg konkretnego ogłoszenia. O ile pośrednik z Twojego miasta ogranicza się zazwyczaj jedynie do lokalnego rynku pracy, o tyle ogólnopolskie platformy typu Pracuj.pl mając zasięg nie znający granic – tutaj nowa praca jest dostępna dla każdego, bez względu na miejsce zamieszkania.

Co oceni rekruter?

Dobrnięcie do etapu, jakim jest rozmowa kwalifikacyjna, to pierwszy z sukcesów w drodze po wymarzone stanowisko pracy. Kolejne zależeć będą od tego, jakie wrażenie zrobisz na osobie prowadzącej rekrutację. Rekruter oceni nie tylko Twoje kompetencje i kwalifikacje. Jego uwadze nie umknie to, jak zachowujesz się podczas spotkania.
Zadbaj o to, by na zadane pytania odpowiadać swobodnie i trzymając się zwięźle tematu. Nie koloryzuj. Rekruter łatwo sprawdzi, czy Twoja autoprezentacja ma odzwierciedlenie w rzeczywistości. Do CV i Listu Motywacyjnego wpisz więc te informacje, które jesteś w stanie potwierdzić oraz cechy, o których potrafisz opowiadać bez skrępowania.

Opowiedz o swoich pasjach

Wielu ciekawych informacji o kandydatach do pracy rekruterom dostarczają pasje i zainteresowania danej osoby. Śmiało opowiedz więc, czym lubisz zajmować się w wolnym czasie. Może okazać się, że Twoje ulubione zajęcie rozwija kompetencje szczególnie doceniane na stanowisku, o które się ubiegasz.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>