Prezenty świąteczne: co robić, a czego nie?

Zdobycie właściwego prezentu nigdy nie jest łatwe. Czy brakuje Ci pomysłów na prezenty dla tych samych osób rok po roku? Czy jesteś gotowy, aby wydać gotówkę i patrzeć na wymuszone uśmiechu?

christmas-present-83119_1280Święta są już wystarczająco stresujące. Kupowanie prezentów zwiększa stres, jeśli nie wiesz, co kupić. Uczucia mogą zostać zranione nawet w najlepszych intencjach, jeśli odbiorcy nie podoba się prezent i nie jest on w stanie zamaskować go fałszywą wdzięcznością lub jeśli prezent wydaje się tani, obraźliwy lub pozbawiony troskliwości.

Poniżej znajdują się sugestie dotyczące prezentów, miejsca na zakupy na prezenty i rzeczy, o których należy pamiętać, robiąc zakupy dla różnych osób, od najbliższych krewnych po szefa.

Słuchaj, czego ludzie chcą i potrzebują przez cały rok

O ile nie bawisz się w Mikołaja dla swoich dzieci, pytając tydzień przed ich urodzinami lub świętami: „Co chcesz dostać”, to możesz usłyszeć – że nie trzeba prezentu albo „nie potrzebuję niczego”. Ci, którzy twierdzą, że czegoś chcą lub potrzebują, najprawdopodobniej poproszą o coś bardzo konkretnego i zazwyczaj poza twoim przedziałem cenowym, szczególnie dzieci. Jesteś naprawdę w trudnej sytuacji.

Lepszą metodą jest po prostu słuchanie tego, czego ludzie chcą lub potrzebują. Sprawdź ich media społecznościowe, aby zobaczyć, czy publikują posty na temat określonego przedmiotu lub sklepu. Czasami można mieć szczęście i znaleźć to, czego naprawdę chcą.

Kiedy rozmawiasz osobiście z odbiorcą prezentu, wysłuchaj odręcznych uwag, takich jak: „Mój toster zawsze przypala” lub „Wczoraj rozbiłem mój ulubiony kubek” lub „Teraz gadżety dla mężczyzn są bardzo modne i chciałbym mieć jakiś dla siebie”. Zazwyczaj osoba ta nie mówi, aby upuszczać podpowiedzi, że chce od ciebie tego rodzaju prezentu. Musisz więc wysłuchać tych pomysłów i zanotować, aby poszukać dla nich tego rodzaju prezentu. Nie tylko zwiększasz swoje szanse na zakup prezentu, który się komuś spodoba, ale pokażesz tej osobie, że naprawdę ją słuchasz, kiedy rozmawiacie. To dodaje wartości do prezentu, której nie można kupić w żadnym sklepie.

Nie kupuj karty upominkowej w miejscach, w których nie robią zakupów

Fabulosa

Nie zrozum mnie źle, nie chodzi o szykanę kart podarunkowych. Karty podarunkowe są przyzwoitym prezentem, ale wciąż trzeba tutaj co nieco przemyśleć. Jeśli stawiasz na kartę podarunkową, przynajmniej upewnij się, że będzie to karta, której będą używać.

Co więcej, nie wybieraj zwykłej karty podarunkowej Visa lub Amazon. Wybierz restaurację, do której chodzą tylko raz w roku, lub ich ulubiony sklep nawiązujący do hobby. Jeśli wiesz, że po świętach w danym sklepie planują kupić przedmiot – ułatw im to.

Jeśli planują podróż, zdobądź kartę na pokrycie kosztów paliwa. Po prostu nie wybieraj miejsca, do którego nigdy wcześniej nie poszli lub gdzieś na uboczu. Jeśli chcesz podarować kartę stałego klienta do kina, upewnij się, że chodzi o tą do najbliższego lokalu. Upewnij się również, że kwota w złotówkach jest odpowiednia dla rodzaju karty podarunkowej, którą dajesz, aby nie stała się ona tylko symbolicznym kuponem.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>