Tworzymy stronę www samodzielnie – poradnik krok po kroku

laptop-2298286_640Strona internetowa to jeden z najważniejszych elementów, które pozwalają na promocję firmy w sieci. Dlatego też warto zadbać o to, by został wykonany z dbałością o wszelkie szczegóły. Jeśli strona będzie wykonana niedbale, prędzej czy później mogą się pojawić problemy z jej użytkowaniem, zarówno po stronie administratora, jak i po stronie użytkowników, którzy będą chcieli skorzystać z informacji znajdujących się na stronie.

Samodzielne stworzenie strony internetowej jest możliwe, jednak sprawdza się raczej w przypadku działań hobbystycznych, a nie nastawionych na zysk, co ma miejsce w przypadku stron firmowych. Owszem, w sieci można znaleźć sporo darmowych szablonów, jednak na etapie ich użytkowania i wdrażania często okazuje się, że są one bardzo mało funkcjonalne. Strony na gotowych szablonach są też do siebie bardzo podobne i nie za wiele można w tej kwestii zmienić. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie tworzenie stron internetowych na wordpress bądź w innych systemach, ale wykonane przez profesjonalną firmę, która ma wiedzę i doświadczenie w tym temacie.

Od czego zacząć tworzenie strony internetowej?

Tworzenie strony internetowej warto zacząć od wybrania dobrej, chwytliwej, łatwej do zapamiętania nazwy, która będzie kojarzyła się z firmą, a jednocześnie nie będzie myliła się z nazwami stron konkurencyjnych firm. Trzeba również już na samym początku zadbać o wybór i zarezerwowanie domeny. Może się bowiem okazać, że wybrana przez nas nazwa już istnieje. Kolejnym krokiem w tworzeniu strony internetowej będzie stworzenie logo firmowego, które przyda się we wszelkich materiałach graficznych, zarówno tych wirtualnych, jak i drukowanych. Logo powinno być przede wszystkim uniwersalne – musi dobrze wyglądać nie tylko na stronie, ale również na wizytówkach, folderach, billboardach, na ulotkach. Ważny jest również projekt graficzny strony, który powinien być zrealizowany według obecnie obowiązujących standardów. Nie wszystko, co chcielibyśmy zamieścić na stronie, będzie się sprawdzało z perspektywy użytkowników. Gdy już wszystkie elementy graficzne są zrobione, przychodzi czas na wdrożenie strony do kodu XHTML lub HTMLS, a następnie umieszczenie jej na serwerze. Czas wykonania poszczególnych etapów może się różnić w zależności od tego, jak bardzo rozbudowana ma być strona i z ilu elementów będzie się składać.

Nie zapomnij o pozycjonowaniu

Gdy strona internetowa jest gotowa i odpalona, może zacząć funkcjonować jako element reklamy i promocji firmy. Niestety, w obecnych czasach stron internetowych są miliony, ta nasza jedyna może więc zupełnie ginąć w tłumie. Poza dobrym wykonaniem strony, trzeba więc zadbać także o odpowiednie pozycjonowanie, a także działania, dzięki którym strona będzie widoczna w sieci. Chodzi też o to, by była widoczna nie dla przypadkowych użytkowników, ale dla tych internautów, którzy mogą być zainteresowani produktami czy usługami firmy. Wszystkie działania związane z tworzeniem firmowej strony internetowej warto więc zlecić profesjonalistom. Dzięki temu można mieć pewność, że strona będzie wykonana według najlepszych standardów i szybko zacznie przynosić realne zyski w postaci większego ruchu, a także zwiększonego zainteresowania produktami czy usługami firmy.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>