Zalety mieszkania w drewnianym domu

Image for ta-praca.pl_800x533Domy z drewna oferują szereg korzyści ze względu na swoje niezwykłe cechy. Taka konstrukcja będzie Cię rozpieszczać ekologicznością, ekonomicznością, czy trwałością. Prawda jest taka, że można zbudować wygodny dom używając tylko produktów drewnianych.

Dlaczego warto mieszkać w domu z drewna?

Z racji tego, że przeciętny mieszkaniec Europy spędza większość swojego życia w domu – bo aż 80% –warto jest ponownie przemyśleć upodobania co do materiału, z którego zbudowane są Twoje cztery kąty. W dzisiejszych czasach wiele osób decyduje się na wybór domu z drewna, ponieważ taka opcja ma mnóstwo zalet. Spędzenie większości swojego życia w domu z naturalnego surowca otoczonego pięknem przyrody, jest zdecydowanie przyjemniejszą wizją niż ta, w której spędzasz resztę życia w szkodliwym dla zdrowia bloku z cegły. Jakie dokładnie zalety niesie ze sobą życie w drewnianym domu? Oto kilka z nich:

Drewno jest korzystne dla zdrowia

Dlatego, że domy z drewna są zbudowane z naturalnego surowca,są również częścią natury. Dzięki temu, mieszkanie w budynku drewnianym ma korzystny wpływ na zdrowie każdego z nas – fizyczne oraz psychiczne. Na przykład, naturalna barwa oraz zapach drewna wpływa uspokajająco na układ nerwowy. Co więcej, przebywanie w domu z drewna w znacznym stopniu obniża ciśnienie krwi oraz poziom stresu. Dlatego, mieszkanie w takim budynku jest bardzo polecane osobom, które mają do czynienia z takimi chorobami jak: nerwica, napady histerii, bezsenność.

Drewno jest przyjazne dla otaczającej przyrody

Nie ma nic zaskakującego w tym, że drewno jako jedyny materiał budowlany ma korzystny wpływ na środowisko. Dlaczego? Przede wszystkim, drewno posiada niezwykłą zdolność do przechowywania dwutlenku węgla, a nie do jego emisji (jak większość materiałów konstrukcyjnych). Prawda jest taka, że drewno pochłania CO2 z atmosfery. Co więcej, ten naturalny surowiec nie tylko jest odnawialny, ale również doskonale nadaje się do recyklingu i biodegradacji, co przyczynia się do oszczędności ograniczonych zasobów naturalnych.

Drewno jest doskonałym izolatorem

Drewno jest, tak naprawdę, doskonałym izolatorem. Dzieje się tak, dzięki zdolności tego materiału do gromadzenia w swojej strukturze pęcherzyków powietrza. Drewno może zachować ciepło, a jeśli naturalne właściwości to za mało, można ocieplić drewnianą konstrukcję, sugerowaną na dommistrza.pl, wełną mineralną. Takie działanie w znacznym stopniu będzie zapobiegać wydostawaniu się ciepła z konstrukcji.

Drewno jest wytrzymałe i trwałe

Mogłoby się wydawać, że skoro drewno jest naturalnym surowcem, nie może być wytrzymałe. Jednak, prawda jest zupełnie inna. Drewno ma zdolność pochłaniania i uwalniania wilgoci oraz jest odporne na wiele chemikaliów i czynników, takich jak rozcieńczone kwasy, gazy przemysłowe czy ekstremalne warunki klimatyczne, które niekorzystnie wpływają na każdy inny materiał budowlany (np. stal i beton). Co więcej, drewno jest również odporne na działanie wstrząsów mechanicznych, które występują podczas trzęsienia ziemi.

Drewno jest banalne w montażu

Drewno w porównaniu do innych materiałów budowlanych jest niezwykle łatwe w montażu. Dzieje się tak, ponieważ ten naturalny surowiec odznacza się dużą lekkością – co w znacznym stopniu ułatwia transport budynku na docelową działkę. Ta właściwość drewna wpływa również na krótki czas budowy konstrukcji drewnianych. Budowa domu z drewna zajmuje średnio od 2 do 3 miesięcy, natomiast do budowy domu modułowego wystarczą od 2 do 4 tygodni.

 

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>