Ten proces się opłaca! Poznaj faktoring w kilku krokach.

wady i zalety faktoringuGdy firma potrzebuje gotówki, ale nie chce pożyczać pieniędzy, może skorzystać z fakturowania faktur. Zamiast pożyczki bankowej, zaległe faktury są sprzedawane firmie faktoringowej.

Gdy firma dostarcza towary lub usługi do klienta na warunkach, tworzona jest faktura. Przeciętny klient może czekać 20, 30 lub nawet więcej dni przed zapłaceniem faktury. Zamiast czekać na zapłatę, Twoja firma może otrzymać natychmiastową zaliczkę na poczet faktury od firmy faktoringowej.

Firma faktoringowa wypłaca zaliczkę i zatrzymuje część w rezerwie. Po opłaceniu faktury rezerwa zostaje przekazana, pomniejszona o opłatę faktoringową. Nie nalicza się odsetek ani prowizji od kredytu, ponieważ proces ten polega na przypisaniu faktury, a nie tworzeniu długu.

5 kroków faktoringowych

Tworzenie i spłacenie faktur w faktoringu jest bardzo proste dzięki tym głównym krokom:

Krok 1 – fakturuj klienta za sprzedane towary lub wykonane usługi.
Krok 2 – Prześlij fakturę do firmy faktoringowej.
Krok 3 – Firma faktoringowa zapewnia natychmiastowy postęp dla zatwierdzonych klientów.
Krok 4 – Firma faktoringowa otrzymuje zapłatę na fakturze bezpośrednio od klienta.
Krok 5 – Firma faktoringowa uwalnia saldo rezerwowe dla Twojej firmy pomniejszone o opłatę faktoringową.

Kwota zaliczki, rezerwy i opłaty faktoringowej może się różnić w zależności od branży, siły klienta i czasu, jaki zajmuje klientowi zapłacenie faktury. Niektóre firmy faktoringowe mogą pobierać niewielką jednorazową opłatę za rozpoczęcie działalności po akceptacji. Inni zrzekną się opłaty za rozpoczęcie działalności w zależności od wielkości i długości umowy faktoringowej. Chociaż założenia mogą się różnić od przykładu, zawsze będą jasno określone z góry we wniosku i porozumieniu między firmą a firmą faktoringową.

Faktoring – jak pomaga?

Faktoring onlineFaktoring zapewnia natychmiastowy dostęp do gotówki, dzięki czemu Twoja firma może płacić rachunki, radzić sobie z listą płac, zapasami zakupu lub sprzętem, zarządzać kosztami, powiększać fundusze i zwiększać zyski. Przez lata wiele firm zwiększyło swój wzrost dzięki finansowaniu należności.

W trudnej gospodarce wiele banków odrzuciło kredyty biznesowe lub linie kredytowe. Faktoring stanowi opcję nawet wtedy, gdy banki odmawiają, ponieważ opiera się na wiarygodności kredytowej klientów płacących faktury. Oznacza to, że nowe firmy mogą się kwalifikować, a silne finanse nie są wymagane.

To tylko kilka z wielu zalet sprzedaży faktur w związku ze zwiększonym zadłużeniem. Aby uzyskać więcej informacji, poszperaj w sieci jeszcze głębiej na ten temat, ale pamiętaj że najlepiej poznasz wszystkie zalety faktoringu i odpowiedzi na często zadawane pytania, jeśli sam zdecydujesz się dowiedzieć jak zacząć z faktoringiem.

Jeśli jesteś zainteresowany elastycznymi rozwiązaniami przepływów pieniężnych z faktoringiem, skontaktuj się z jedną z firm faktoringowych, które są w tym temacie od lat na rynku! Razem z Tobą omówią Twoje cele, odpowiemy na wszelkie pytania i omówią wspólnie aplikację faktoringową.

Możesz też dowiedzieć się więcej wchodząc na stronę: https://www.firmowakasa.pl.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

1 Komentarz

  1. Sławek pisze:

    Prowadzę własną firmę i często mam problem z płatnościami od kontrahentów. Płacą albo na ostatnią chwilę, albo muszę się upominać o należności. A taki brak płynności mocno odbija się na kondycji mojego przedsiębiorstwa. Interesuje mnie faktoring dla transportu, z którego można skorzystać w miarę szybko i sprawnie, a także bez załatwiania zbyt wielu formalności. Może polecicie jakieś sprawdzone i rzetelne firmy faktoringowe?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>