Wyposażenie szatni na basenie – na czym nie powinniśmy oszczędzać?

athlete-fitness-leisure-261185Prowadzenie tak dużej działalności, jaką jest basen czy wodny park rozrywki, wymaga umiejętnego planowania dobrego inwestowania i dbania o każdy aspekt biznesu. W przypadku basenu trzeba zadbać nie tylko o dobrą jakość wody czy wszystkich urządzeń technicznych, ale również całego zaplecza, w którego skład wchodzą między innymi basenowe szatnie.

Szatnie na basenie powinny być doskonale zaprojektowane już na etapie planowania inwestycji. Jest to bowiem miejsce, które jest niejako wizytówką basenu i po którego jakości klienci oceniają całą usługę. Jeśli szatnie są kiepsko wyposażone lub w kiepskim stanie, raczej nie ma co liczyć na wielu stałych klientów. Warto wiec zadbać o ich jakość, a także wysoką estetykę wnętrza, która z pewnością będzie procentowała w przyszłości.

Dobrej jakości szafki basenowe

W szatni na basenie trzeba zwrócić szczególną uwagę na szafki basenowe, czyli elementy, z których klienci użytkujący basen korzystają na co dzień. W szafkach chowa się ubrania oraz wiele innych, cennych przedmiotów. Powinny więc one być przede wszystkim w stu procentach bezpieczne i zabezpieczone przed kradzieżą. Dużą uwagę należy zwrócić także na jakość ich wykonania, trwałość oraz funkcjonalność. Szafki powinny być wykonane z wysokiej jakości materiałów, odporne na działanie wody i wilgoci, stabilne i właściwie zamontowane do ściany. Co więcej, warto też dopasować stylistykę szafek do potrzeb konkretnego wnętrza, tak, aby tworzyły z nim jednolitą całość. Szafki wbrew pozorom nie muszą być jednolite, mogą być w wielu ciekawych wzorach i kolorach, jednak trzeba pamiętać, by jednocześnie były wygodne w codziennym użytkowaniu.

Odpowiednie podłoże i ściany

Na basenie duże znaczenie mają tez podłogi oraz ściany, które powinny być przede wszystkim odporne na wodę i wilgoć. Do niedawna na większości basenów można było spotkać płytki w różnych wersjach czy rozmiarach, jednak nowoczesne materiały do wykończenia wnętrza dają pod tym względem dużo większy wybór. Ściany w szatni mogą być pomalowane farbami lateksowymi czy silikonowymi, co sprawia, że stają się one odporne na działanie wody, a jednocześnie maja wysoką trwałość i są łatwe do utrzymania w czystości. Na podłogach można natomiast położyć wysokiej jakości panele z tworzywa sztucznego, które można kupić w wersjach imitujących drewno czy kamień. Warto zadbać o to, by materiały do wykończenia wnętrz, jakie są używane w szatniach basenowych, pochodziły od sprawdzonych producentów, były doskonałej jakości, trwałe i wytrzymałe. Na elementach wyposażenia wnętrza lepiej nie oszczędzać, gdyż najczęściej wszelkie oszczędności kończą się szybkim remontem. Jeśli zainwestujemy w dobrej jakości wykończenie i wyposażenie, można mieć pewność, że będą służyły w niezmienionym stanie przez długi czas. Z pozoru drogie materiały mogą więc się okazać najbardziej korzystną inwestycją.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>