Wyposażenie szatni na basenie – na czym nie powinniśmy oszczędzać?

athlete-fitness-leisure-261185Prowadzenie tak dużej działalności, jaką jest basen czy wodny park rozrywki, wymaga umiejętnego planowania dobrego inwestowania i dbania o każdy aspekt biznesu. W przypadku basenu trzeba zadbać nie tylko o dobrą jakość wody czy wszystkich urządzeń technicznych, ale również całego zaplecza, w którego skład wchodzą między innymi basenowe szatnie.

Szatnie na basenie powinny być doskonale zaprojektowane już na etapie planowania inwestycji. Jest to bowiem miejsce, które jest niejako wizytówką basenu i po którego jakości klienci oceniają całą usługę. Jeśli szatnie są kiepsko wyposażone lub w kiepskim stanie, raczej nie ma co liczyć na wielu stałych klientów. Warto wiec zadbać o ich jakość, a także wysoką estetykę wnętrza, która z pewnością będzie procentowała w przyszłości.

Dobrej jakości szafki basenowe

W szatni na basenie trzeba zwrócić szczególną uwagę na szafki basenowe, czyli elementy, z których klienci użytkujący basen korzystają na co dzień. W szafkach chowa się ubrania oraz wiele innych, cennych przedmiotów. Powinny więc one być przede wszystkim w stu procentach bezpieczne i zabezpieczone przed kradzieżą. Dużą uwagę należy zwrócić także na jakość ich wykonania, trwałość oraz funkcjonalność. Szafki powinny być wykonane z wysokiej jakości materiałów, odporne na działanie wody i wilgoci, stabilne i właściwie zamontowane do ściany. Co więcej, warto też dopasować stylistykę szafek do potrzeb konkretnego wnętrza, tak, aby tworzyły z nim jednolitą całość. Szafki wbrew pozorom nie muszą być jednolite, mogą być w wielu ciekawych wzorach i kolorach, jednak trzeba pamiętać, by jednocześnie były wygodne w codziennym użytkowaniu.

Odpowiednie podłoże i ściany

Na basenie duże znaczenie mają tez podłogi oraz ściany, które powinny być przede wszystkim odporne na wodę i wilgoć. Do niedawna na większości basenów można było spotkać płytki w różnych wersjach czy rozmiarach, jednak nowoczesne materiały do wykończenia wnętrza dają pod tym względem dużo większy wybór. Ściany w szatni mogą być pomalowane farbami lateksowymi czy silikonowymi, co sprawia, że stają się one odporne na działanie wody, a jednocześnie maja wysoką trwałość i są łatwe do utrzymania w czystości. Na podłogach można natomiast położyć wysokiej jakości panele z tworzywa sztucznego, które można kupić w wersjach imitujących drewno czy kamień. Warto zadbać o to, by materiały do wykończenia wnętrz, jakie są używane w szatniach basenowych, pochodziły od sprawdzonych producentów, były doskonałej jakości, trwałe i wytrzymałe. Na elementach wyposażenia wnętrza lepiej nie oszczędzać, gdyż najczęściej wszelkie oszczędności kończą się szybkim remontem. Jeśli zainwestujemy w dobrej jakości wykończenie i wyposażenie, można mieć pewność, że będą służyły w niezmienionym stanie przez długi czas. Z pozoru drogie materiały mogą więc się okazać najbardziej korzystną inwestycją.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>