Szkolenie BHP – o tym się nie zapomina!

slider-podstrony-2-1701x599

Ponad 200 osób ginie rocznie w wypadkach przy pracy, a ponad milion osób jest rannych. Ponad dwa miliony cierpi na choroby spowodowane przez złe warunki w miejscu pracy. Czy wiesz, że leśnictwo jest jedną z najbardziej niebezpiecznych gałęzi przemysłu, a pracownicy tej niszy są 6 razy bardziej narażeni na śmierć w pracy niż pracownik budowlany? To nie są miłe dla oka dane. Jako właściciel lub menedżer firmy wykonawczej wiesz, że kompetentni pracownicy są cenni. Twoja firma zależy od nich.

Poprzez profesjonalne szkolenie BHP:

• Upewniasz się, że ty lub twoi pracownicy jesteście zaznajomieni z bezpiecznymi praktykami w pracy.
• Rozwijasz pozytywną kulturę zdrowia i bezpieczeństwa, w której bezpieczna i zdrowa praca staje się dla wszystkich drugą naturą.
• Dowiadujesz się, jak lepiej zarządzać zdrowiem i bezpieczeństwem w firmie.
• Spełniasz prawny obowiązek ochrony zdrowia i bezpieczeństwa swoich pracowników.
• Przyczynia się do zwiększenia kompetencji Twoich pracowników w zakresie zdrowia i bezpieczeństwa.
• Może pomóc Twojej firmie uniknąć stresu związanego z wypadkami i chorobą.
• Może pomóc ci uniknąć finansowych kosztów wypadków i chorób zawodowych.

Nie zapomnij, że twoje ubezpieczenie nie pokrywa wszystkich strat. Skutkiem mogą być uszkodzone produkty, utracona produkcja i zdemotywowany personel.

Co jeszcze zapewnia szkolenie BHP?

Pracownicy stają się bardziej zmotywowani, lojalni i zaangażowani. Poprzez podnoszenie kompetencji pracowników firma jest ukierunkowana na sukces w bezpiecznych warunkach i zyskuje lepszy wizerunek. Tu nie chodzi wyłącznie o zdrowie i bezpieczeństwo. Coraz częściej nawet klienci wymagają dowodów na to, że współpracują z firmami o wzorowej polityce BHP. Tutaj chodzi też o systematyczne utrzymywanie, doskonalenie i poszerzanie fachowej wiedzy w zakresie branży. Regularne zapoznawanie się z nowymi zagadnieniami w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy jest ważne i chodzi o to, aby być jeszcze lepszym, w tym co robicie.

Jednak porządne i skuteczne szkolenie bezpieczeństwa i higiena pracy wymaga planowania. Przede wszystkim musisz dobrze wybrać ośrodek szkoleniowy, ze szkoleniowcem który potrafi uświadomić wszystkim Twoim pracownikom, iż podczas kursów każda osoba musi szczerze i surowo spojrzeć na swoje słabości, na przykład na podstawowe umiejętności udzielania pierwszej pomocy, musi zobaczyć co robi dobrze i jakie umiejętności należy poprawić. Jednostka musi również spojrzeć na możliwości i wyzwania.

Oczywiście wszystkie zagadnienia poruszane na kursach BHP będą przede wszystkim przekazywać wiedzę i umiejętności, pomagające na bezpieczne wykonywanie swojej pracy. Innymi słowy, zdobywanie doświadczenia w sytuacjach niebezpiecznych, które mogłyby się zdarzyć – aby ich uniknąć. Jest to również ważna część takiego szkolenia, przez które musi przejść każdy świeżo zatrudniony pracownik, a uzupełniające szkolenia odświeżające wiedzę w BHP powinny być zapewnione dla każdego bardziej doświadczonego pracownika. Właśnie dlatego szkolenie BHP jest czymś, o czym się nie zapomina.

Źródło: http://www.romanbak.pl

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

1 Komentarz

  1. Wika pisze:

    Szkolenia są potrzebne przede wszystkim dlatego, że w dzisiejszym świecie technologia nie śpi. Wciąż się rozwija i to coraz szybciej. Jeśli ktoś się wyszkolił na inżyniera 20 lat temu to wcale nie znaczy, że nie musi się doszkalać. Wręcz przeciwnie. Warto zajrzeć np. tu: tu się szkolą inżynierowie. Czy jest to inżynier, czy profesor, nauka idzie do przodu, więc i wiedza każdego z nich także powinna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>