Szkło VSG – jakie ma zastosowanie?

11 szklo vsgTrendy w nowoczesnej architekturze są w dużej mierze determinowane rozwojem technologii produkcyjnych. Innowacyjne rozwiązania stosowane przy produkcji szkła pozwalają na tworzenie coraz to nowych efektownych projektów. Szkło bezpieczne jest bardzo chętnie wykorzystywanym w nowoczesnym budownictwie materiałem. Czym jest i gdzie znajduje zastosowanie?

Chcąc być precyzyjnym to trzeba przyznać, że szkło vsg nie jest nowym rodzajem szkła, ale raczej nowym sposobem jego łączenia. Odkryto bowiem, że dwie warstwy szkła sklejone laminatem są o wiele bardziej wytrzymałe niż pojedyncza szkła o takiej samej grubości. Szkło Vsg jest nazywane szkłem bezpiecznym ponieważ ta właśnie folia umieszczona pomiędzy taflami szkła zapobiega jego rozbiciu na groźne kawałki podczas uszkodzenia mechanicznego. Ten efektowny i jednocześnie wytrzymały materiał jest chętnie wykorzystywany w różnych elementach budownictwa.

Balustrady i daszki szklane

W nowoczesnym budownictwie obszerne przeszklenia spotykamy niemal na każdym kroku. Bardzo popularne są na przykład szklane ściany, szklane balustrady oraz szklane daszki. Znakomicie sprawdzają się one niemalże w każdej aranżacji elewacji czy wnętrza. Niezależnie od tego z jakiego materiału wykonaliśmy schody zewnętrzne lub wewnętrzne, szklana balustrada zawsze dobrze wpisuje się w aranżację. Bardzo ciekawym rozwiązaniem stosowanym w niektórych nowoczesnych projektach wnętrz są schody w całości wykonane ze szkła z ewentualnym wykorzystaniem elementów mocujących ze stali nierdzewnej.

Daszek szklany to sposób na ochronę wejścia do domu lub innego budynku. Główną rolą daszku nad drzwiami wejściowymi jest ich ochrona przed opadami atmosferycznymi, daszek nad drzwiami jest także wygodny podczas wchodzenia lub wychodzenia z domu w czasie, gdy pada desz. Jednocześnie takie duże przeszklenie znakomicie podkreśla architekturę całego budynku oraz nadaje mu nowoczesnego minimalistycznego charakteru. Daszki szklane wykonuje się z różnego rodzaju szkła, między innymi ze szkła hartowanego łączonego w stylu Vsg czyli za pomocą specjalnej laminowanej folii. Daszek szklany jest zazwyczaj na tyle prostym w konstrukcji elementem, że wielu inwestorów bez problemu samodzielnie poradzi sobie z jego montażem.

Niewątpliwą zaletą zastosowania szkła w architekturze oraz w wyposażeniu wnętrz jest brak potrzeby okresowej konserwacji tego materiału między innymi z uwagi na fakt, że ono nie koroduje pod wpływem wody. Aby zawsze cieszyło oczy należy jedynie regularnie dbać o jego czystość.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

1 Komentarz

  1. Stefan pisze:

    Chciałabym zamówić takie https://binglass.pl/wroclaw/lustra/ na wymiar do swojego salonu, ciekawe czy za transport takiego towaru opłaty są dużo wyższe. Przesyłka chyba musi być dobrze ubezpieczona.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>