Spotkanie służbowe po godzinach? Jak odpowiednio się ubrać?

jersa-sklep-producenta-04Problem z ubraniem się do pracy spędza sen z powiek wielu paniom, szczególnie tym zatrudnionym na eksponowanych stanowiskach, pracującym w obsłudze klienta, stykających się na co dzień z różnymi ludźmi, a także osobom, które pracują w dużych korporacjach z narzuconym dress codem. Okazuje się jednak, że można się ubrać wygodnie, modnie, a jednocześnie tak, by nie łamać żadnych firmowych zasad. O ubiorze warto pamiętać zarówno w godzinach pracy, jak i w czasie wszelkich spotkań czy wyjazdów służbowych.

Ubiór w pracy w dużym stopniu świadczy o naszych kompetencjach i pozytywnie się kojarzy. Ta sama osoba ubrana w biznesową sukienkę z pewnością będzie wydawała się lepszym specjalistą niż jeśli przyjdzie w codziennych dresach czy tenisówkach. Co prawda, nie szata zdobi człowieka, ale w sytuacjach zawodowych jest wyznacznikiem sukcesu, kompetencji i relacji, jakie nawiązują się pomiędzy pracownikami, kontrahentami, partnerami biznesowymi. O odpowiednim ubiorze warto więc pamiętać zawsze, zarówno za biurkiem, jak i w czasie służbowych spotkań.

Jak się ubrać na służbowe spotkanie?

Wszystko zależy od tego, gdzie się ono odbędzie i jaka jest pora roku. Najczęściej wystarczy elegancki, codzienny ubiór. Mogą to być spodnie z bluzką i żakietem lub casualowa sukienka, ale klasyczna, elegancka, o odpowiedniej długości, z zakrytymi ramionami i z niedużym dekoltem. Odsłanianie ciała w sytuacjach służbowych nie jest bowiem mile widziane i większość firm posiada dress code, który tego zabrania. Jeśli interesują nas modne sukienki sklep, do którego się wybierzemy, powinien być dobrze wyposażony pod względem modeli, rozmiarów, a także stylów do wyboru. Sukienki można kupować zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych. Zawsze warto zwracać uwagę, z czego są wykonane, jaki mają fason i czy będzie można je bez problemu uprać. Najlepiej wybierać ubrania dobrej jakości, gdyż wtedy można mieć pewność, że będą przez długi czas prezentowały się tak samo dobrze, jak tuż po zakupie. Lepiej jest mieć kilka dobrych sukienek, niż kilkadziesiąt takich, które po jednym czy dwóch praniach zamieniają się w szmatki.

Pamiętaj o wszystkich dodatkach

Sama sukienka czy inny zestaw ubraniowy to podstawa naszego służbowego wyglądu, ale jednak nie wszystko. Warto pamiętać o odpowiednim obuwiu, które powinno być dopasowane do stroju, a jednocześnie eleganckie i nierzucające się w oczy. Mogą to być w zależności od pory roku szpilki lub czółenka na obcasie albo kozaki. Niewskazane są jakiekolwiek klapki czy sandały odsłaniające stopy. W ubiorze biznesowym obowiązuje bowiem zakryte obuwie. Pamiętajmy również o właściwym uczesaniu, delikatnej biżuterii oraz lekkim makijażu. Panie, które od dawna pracują w korporacjach i różnego rodzaju biurach, zwykle nie mają żadnego problemu z doborem ubioru do okazji. Osoby, które dopiero zaczynają pracę, mogą natomiast uczyć się poprzez obserwację. Wystarczy przez kilka dni podpatrywać koleżanki z pracy, ich ubiór i dodatki, a bardzo szybko nauczymy się, jakie rozwiązania ubraniowe są wskazane, a czego lepiej jest nie zakładać ani do pracy, ani na spotkania służbowe po godzinach.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>