Skuteczny list motywacyjny

depth-of-field-desk-essay-210661List motywacyjny wraz z CV tworzy zestaw dokumentów aplikacyjnych, które są niezbędne, gdy poszukujemy jakiegokolwiek zatrudnienia. W większości ogłoszeń o pracę potencjalni pracodawcy umieszczają wymaganie, by wysłać CV wraz z listem motywacyjnym. LM jest więc jednym z tych elementów, które mają realny wpływ na to, że zainteresujemy pracodawcę swoją osobą i zostaniemy zaproszeni na kolejne etapy rekrutacji.

Skuteczny list motywacyjny to przede wszystkim dokument, który należy napisać od podstaw. W odróżnieniu od CV, które może być w tej samej formie wysyłane do dziesiątek pracodawców, list motywacyjny zawsze musi być indywidualny i tworzony na potrzeby konkretnego pracodawcy. Warto więc zadbać o to, by go napisać w taki sposób, aby spełniał wszystkie normy i standardy wymagane przez pracodawców.

Nie ściągaj z internetu

W sieci można dziś bez problemu znaleźć dziesiątki wzorów listów motywacyjnych. Wiele osób nie zadaje sobie nawet trudu, by cokolwiek w nich zmienić i wysyłają takie kopiuj-wklej do różnych pracodawców. Rekruterzy jednak bardzo dobrze znają wszystkie wzory i szablony. Gotowy, skopiowany list motywacyjny to la nich informacja, że kandydat nie zadał sobie nawet minimum trudu, by stworzyć unikalny dokument. Pisanie listu motywacyjnego to kwestia kilkunastu minut, warto więc poświęcić ten czas po to, by zwiększyć swoje szanse w rekrutacji i zostać zaproszonym na rozmowę kwalifikacyjną. Im więcej wysiłku włożymy w stworzenie profesjonalnych dokumentów aplikacyjnych, tym bardziej nam się to opłaci. Jeśli natomiast nie poświęcimy mu należytej uwagi, nie ma co się dziwić, że nasza rekrutacja zakończy się na etapie wysłania dokumentów aplikacyjnych, a potencjalny pracodawca nie będzie zainteresowany zaproszeniem nas na rozmowę kwalifikacyjną.

Dobra motywacja i poprawnie napisane pismo

W liście motywacyjnym musimy pokazać pracodawcy, że jesteśmy zainteresowani pracą w jego firmie, a także, że jesteśmy idealnymi kandydatami na stanowisko, które oferuje. Warto zastosować język korzyści, czyli wymienić wszystkie możliwe powody, dzięki którym zatrudnienie nas będzie dla pracodawcy dobrym rozwiązaniem. Oczywiście, warto również wykazać się znajomością firmy, do której rekrutujemy, a także podkreślić wszystkie swoje umiejętności, doświadczenie w tej pracy, do której chcemy się dostać. List motywacyjny powinien być napisany poprawnie, bezbłędnie, być właściwie sformatowany i być właściwy pod względem technicznym i formalnym. Dokument nie powinien wyglądać niedbale ani sprawiać wrażenia pisanego na szybko i bez jakiegokolwiek wysiłku. Pamiętajmy również, aby za każdym razem, gdy wysyłamy zgłoszenie do nowej firmy, napisać nowy list motywacyjny. Dzięki temu możemy przy okazji wprawić się w tworzeniu tego rodzaju dokumentów, co sprawi, że w przyszłości pisanie listów motywacyjnych nie będzie dla nas żadnym problemem.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>