Czas na rozwój w biznesie: kancelaria prawna

Czy czujesz, że nadszedł czas, aby rozwinąć swoją praktykę prawniczą? Być może zauważyłeś, że rośnie zapotrzebowanie na rodzaj wykonywanej pracy, którą oferuje Twoja kancelaria adwokacka. Być może zdecydowałeś, że możesz lepiej pracować z pomocą zespołu. Być może chcesz po prostu zatrudnić pracowników, aby od czasu do czasu cieszyć się wakacjami bez martwienia się o swoją firmę. A może po prostu widzisz potencjał większych zarobków.

justice-2722004_960_720Wszystko to są świetne powody do rozszerzenia swojej praktyki. Jednak zbyt szybkie rozwijanie firmy bez przemyślanego planu może mieć katastrofalne skutki….

Jeśli chcesz rozwinąć swoją małą lub indywidualną praktykę, dodając personel, lokalizacje jak na przykład Piaseczno lub obszary usług, musisz najpierw zrobić kilka kroków. Zacznij od uruchomienia swojej praktyki tak efektywnie, jak to możliwe. Następnie określ najważniejsze wskaźniki finansowe swojej praktyki i utwórz plan, aby upewnić się, że możesz zapłacić za swój rozwój.

Kancelaria prawna – istota wydajnego systemu

Prawnicy wiedzą wszystko o znaczeniu dokumentacji w swoich sprawach prawnych, ale nie zawsze poświęcają czas na rejestrowanie swoich wewnętrznych praktyk biznesowych.

Instrukcje często powtarzanych zadań, takich jak:

  • archiwizowanie dokumentów

  • kontaktowanie się z klientami

  • umawianie gości i planowanie spotkań

wszystkie powinny być jasne i łatwo dostępne dla wszystkich pracowników.

Ustanowione procedury dla tego rodzaju zadań usuwają przestoje i umożliwiają szybką i łatwą pracę. Pisemne procedury umożliwiają również płynne działanie firmy, gdy Cię nie ma. Optymalizacja wszystkich procedur przed próbą powiększenia personelu lub obszarów ćwiczeń pozwala osiągnąć kilka rzeczy, na których skorzysta każda kancelaria prawna w Piasecznie:

-Uwalnia fundusze potrzebne do rozwoju, oszczędzając czas na żmudnych zadaniach i umożliwiając rozliczanie się z bardziej lukratywnych zadań przy tym zaoszczędzonym czasie.

-Zapewnia to solidne podstawy proceduralne, na których można się oprzeć (procesy będą się komplikować w miarę angażowania dodatkowych osób, miejsc lub obszarów tematycznych).

-Ułatwia to zatrudnianie potencjalnych pracowników, ponieważ będziesz miał wyraźniejszy obraz tego, czego oczekujesz od innych.

-Ułatwia szkolenie nowych pracowników, ponieważ będą oni mieli wbudowane instrukcje dotyczące ich podstawowych zadań.

Koncentracja na systemach wymaga długoterminowego zaangażowania ze strony kierownictwa. Twoi pracownicy zignorują procedury, jeśli nie będą postrzegane jako priorytet pracy. Gdy tylko dokumenty stają się nieaktualne, stają się bezużyteczne do szkolenia i zarządzania rotacją personelu.

Zidentyfikuj zadania do delegowania w swojej kancelarii

Jeśli celem jest rozwój, liderzy firmy muszą ustalić priorytety zadań umożliwiających ten wzrost: mianowicie zadań, które przynoszą największe przychody. Zazwyczaj oznacza to, że nie są w stanie obsłużyć wszystkich zadań, za które wcześniej byli odpowiedzialni.


Delegacja może być szczególnie trudna dla prawników w małych firmach prawniczych ponieważ ich tożsamość osobista jest często powiązana z tożsamością firmy. Aby właściciele mogli skutecznie zarządzać wzrostem, muszą przestać patrzeć na praktykę prawną jako osobistą kontynuację siebie i zacząć postrzegać ją jako niezależną firmę, która może działać bez nich.

Polecamy również:
bizneswkraju.pl

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>