Sejf w restauracji – czy kłódka wystarczy?

288491653_a9b6251477_b

Od jakiegoś czasu prowadzisz restaurację i pomimo tego, iż nie gościła u Ciebie Pani znana z talentów kulinarnych i wprowadzania zmian, na brak klientów nie narzekasz. Jeżeli są u Ciebie klienci, to wiadomym jest fakt, iż masz dziennie dość dobry utarg. Nie każdego dnia biegasz z nim do banku, dlatego też czas pomyśleć o odpowiednim zabezpieczeniu tych pieniędzy.

Sejf – najlepsze rozwiązanie

Wiele osób trzyma pieniądze z dziennego utargu schowane w szufladkach kasy fiskalnej, bądź też szafkach i biurkach. Nie jest to z pewnością rozsądne działanie. Pomyśl sobie o tym, że powiedzenie „okazja czyni złodzieja” jest naprawdę realnym zagrożeniem. Ktoś, kto być może obserwuje Twoją restaurację, po pewnym cze któryś z Twoich pracowników wygada się komuś przez przypadek lub celowo sprzeda taką informację. I co wtedy? Nieproszonych „gości” masz zagwarantowanych. Dlatego też bądź mądry i unikaj popełniania takich błędów, które mogą mieć dla Ciebie przykre i kosztowne konsekwencje. Idealnym rozwiązaniem jest oczywiście dostarczanie dziennego utargu do banku, ale jak to zrobić skoro po Twoim rozliczeniu banki są zamknięte? Zakup sobie zatem sejf.

Czy zwykła kłódka naprawdę wystarczy?

W dzisiejszych czasach złodzieje są coraz to bardziej pomysłowi, a nawet można by pokusić się tutaj o stwierdzenie, że są oni bardziej przedsiębiorczy. Zatem przemyśl sobie, jakie znaczenie ma dla nich kłódka, którą naprawdę łatwo można sforsować? Otóż nie stanowiona dla złodzieja praktycznie żadnej przeszkody. Na rynku jest dostępnych naprawdę wiele sejfów,które są otwierane różnymi sposobami. Najlepszym rozwiązaniem są sejfy elektroniczne, gdzie musisz wprowadzać odpowiednią kombinację cyfr, by taki sejf otworzyć. Do takiego sejfu zwykły złodziejaszek z pewnością się nie dostanie, ale pod warunkiem, że tylko Ty będziesz znał do niego dostęp. Tak więc sam widzisz, że zwykła kłódka nie jest odpowiednim rozwiązaniem.

Specjalna kłódka i specjalny kluczyk

Jeżeli jednak nie chcesz na razie kupować specjalistycznych sejfów, powinieneś trafić do sklepu, gdzie możesz nabyć specjalną kłódkę, której złodziej nie przepiłuje i nie wyłamie ot tak sobie. Do takiej kłódki są też przeznaczone specjalistyczne kluczyki i nie otworzy się jej za pomocą złodziejskich wytrychów (zobacz również specjalne kłódki na jeden klucz). Owszem są one nieco droższe od zwykłych kłódek, ale z pewnością nie są warte tyle, ile wynosi Twój dzienny utarg. I tak jak w przypadku kombinacji cyfrowej do sejfu elektronicznego, tylko Ty i wyłącznie tylko Ty,powinieneś posiadać kluczyk do tej kłódki. Pamiętaj, że na bezpieczeństwie Twoim, Twoich pracowników oraz finansów od których zależy Twoje być, albo nie być, nie można oszczędzać.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>