Radca prawny czy prawnik – kogo zatrudnić przy podpisywaniu umowy o najem lokalu?

tingey-injury-law-firm-veNb0DDegzE-unsplashUmowa najmu lokalu to najważniejszy element formalności, jakie załatwiane są pomiędzy właścicielem lokalu a osobą, która chce go wynająć. Czasem formalności są dosyć proste, zdarzają się jednak także i bardziej skomplikowane umowy, które warto skonsultować z profesjonalistą.

Wynajem lokali mieszkalnych czy usługowych zawsze wiąże się z koniecznością podpisania odpowiedniej umowy. Powinny się w niej znaleźć wszystkie prawa i obowiązki zarówno jednej, jak i drugiej strony umowy. W umowie warto zawrzeć nie tylko termin najmu, czy wszystkie kwestie związane z wyposażeniem mieszkania, ale również ustalić, jakie prace mogą być w nim przeprowadzone, co można zmienić w wyposażeniu, kto płaci za prace remontowe, a także za inne kwestie związane z eksploatacją. Zwykle bywa tak, że jeżeli coś w umowie nie jest zapisane, wtedy w praktyce stosuje się zapisy ustawy prawo lokatorskie lub innych przepisów związanych z użytkowaniem nieruchomości. W interesie obydwu stron umowy jest więc bardzo dokładne ustalenie wszystkich kwestii, szczególnie tych, które mogą okazać się sporne.

Dokładne czytanie umowy

Podpisanie umowy o wynajmie lokalu to spore wyzwanie i inwestycja na długi czas. Bez względu na to, czy wynajmujemy lokal mieszkalny, czy też lokal na firmę, warto bardzo uważnie czytać umowę oraz wszystkie znajdujące się w niej zapisy. Jeśli samodzielnie nie jesteśmy w stanie rozszyfrować trudnego, urzędniczego języka, dobrym rozwiązaniem będzie skonsultowanie się ze specjalistą. Najlepiej, aby był to niezależny prawnik lub specjalista od nieruchomości. Sprawdzony adwokat nieruchomości warszawa to idealna opcja dla osób, które poszukują doświadczonych specjalistów w zakresie prawa nieruchomości. Korzystając z usług doświadczonej i wyspecjalizowanej kancelarii można mieć pewność, że wszystkie kwestie formalne będą pod kontrolą.

Radca prawny czy inny prawnik?

Jeśli chcemy skonsultować umowę wynajmu nieruchomości, nie ma większego znaczenia, czy udamy się do radcy prawnego, czy do adwokata specjalizującego się w nieruchomości. Oba te zawody prawnicze są w ostatnich latach mocno do siebie zbliżone, obaj specjaliści mają prawo doradzać klientom, a także reprezentować ich interesy przed sądem. Zamiast skupiać się na tym, czy mamy do czynienia z radcą prawnym, czy z adwokatem, warto skupić się bardziej na tym, czy kancelaria faktycznie ma doświadczenie w branży nieruchomości. Zdarzają się bowiem kancelarie prawne, które zapewniają o wielkim doświadczeniu w praktycznie każdej dziedzinie prawa. Jeśli jednak nie mają w swoim składzie fachowców wyspecjalizowanych właśnie w tej dziedzinie, raczej nie są dobrym wyborem dla osób, które potrzebują specjalistów. Im węższa specjalizacja, tym większa pewność dla klientów, że mają do czynienia z profesjonalistami.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>