Pułapki remontowe – jak nie dać się oszukać deweloperom?

color-3238004_640Osoby, które kupują mieszkanie na rynku pierwotnym, bezpośrednio od dewelopera, najczęściej liczą na to, że otrzymają świetnie wykonany lokal, pozbawiony jakichkolwiek wad i usterek. W rzeczywistości jednak często mieszkania z rynku pierwotnego bywają pod względem stanu technicznego dosyć kiepskie. Warto więc uważnie oglądać wszystkie lokale, a także bardzo dokładnie przeprowadzić odbiór mieszkania. Na tym etapie transakcji nabywca ma bowiem możliwość zobligowania dewelopera do usunięcia wszelkich usterek, jakie zauważy w oglądanym lokalu.

Kupno własnego mieszkania to spora inwestycja, dla wielu osób jest to najpoważniejszy wydatek w całym życiu. Co więcej, większość nabywców mieszkań posiłkuje się sporymi kredytami hipotecznymi, które następnie muszą spłacać przez kilkanaście lub kilkadziesiąt lat. Jest więc oczywiste, że tak wielka inwestycja wymaga dopracowania w najdrobniejszych szczegółach. Największa uwagę trzeba zwrócić na odbiór mieszkania, na który powinniśmy zostawić sobie sporo czasu, Nie odbierajmy mieszkania na szybko i w pojedynkę. Najlepiej zabrać ze sobą osobę, która zna się na budowlance lub taką, która ma już doświadczenie, bo odbierała własne mieszkanie.

Sprawdzaj lokal w dziennym świetle

https://www.ubezpieczeniemieszkania.plNa odbiór nowego mieszkania najlepiej jest umawiać się w dzień, kiedy jest duży dostęp do światła dziennego. Wtedy bowiem widać najlepiej wszystkie ewentualne usterki i niedociągnięcia. W mieszkaniu, które chcemy odebrać na samym wstępie warto sprawdzić wszystkie kąty proste oraz płaszczyzny ścian i sufitów – czy są równe, nie ma na nich zadrapań, załamań czy jakichkolwiek uszkodzeń powierzchni. Podobnie należy sprawdzić podłogę, czy jest odpowiednio wylana. Jeśli nie mamy poziomicy, wystarczy zabrać ze sobą na odbiór zwykłą małą piłeczkę. Jeśli położymy ją na podłodze, powinna ona pozostać w bezruchu. Kolejne usterki możemy natrafić w przypadku drzwi i okien. Również te elementy trzeba sprawdzić, przede wszystkim, czy zostały dobrze zamontowane i właściwie się zamykają. W tym celu możemy posłużyć się zwykłą kartką papieru i zamknąć ją między drzwiami czy skrzydłami okiennymi. Jeśli będzie się trzymała, to znaczy, że zamknięcia zrobione są szczelnie.

Uwaga na wszystkie instalacje

Przy oglądaniu nowego mieszkania dobrze jest również zwrócić uwagę na instalacje oraz wentylacje. Wszystkie ciągi wentylacyjne powinny być sprawne. To również można mocno sprawdzić. Wystarczy otworzyć okno lub drzwi na klatkę schodową, a następnie odpalić zapalniczkę tuż przy otworze wentylacyjnym. Jeśli płomień będzie się poruszał w kierunku otworu, to znaczy, że wentylacja działa sprawnie. Po obejrzeniu całego mieszkania warto zanotować wszystkie usterki i niedociągnięcia, które zauważymy, a efekt naszych oględzin przekazać deweloperowi. Do jego obowiązków należy usunięcie wszystkich niedoróbek, które mogą powodować problemy w użytkowaniu lokalu.

Opracowano we współpracy ze stroną https://www.gemma.waw.pl/

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>