Chcesz zaoszczędzić dodatkowe środki do firmowego budżetu? Chyba każdemu przedsiębiorcy na tym zależy. W końcu są to dodatkowe pieniądze chociażby na kampanię marketingową, która pozwoli Ci dotrzeć do zupełnie nowych klientów. Brzmi świetnie? W takim razie musisz w tym momencie znaleźć sposób, by uzyskać dodatkowe finanse.
Oczywiście najprostszym sposobem jest obcięcie premii pracownikom lub nawet redukcja etatów. Najprostszy, nie znaczy najlepszy! W tym wypadku można powiedzieć nawet najgorszy. Akurat zespół tworzący Twoją firmę to najważniejsze narzędzie, dlatego nie powinni się Ciebie bać, ale lubić i szanować. To ogromna różnica. Jak więc znaleźć dodatkowe pieniądze? Świetnym wyborem może być monitoring samochodów, którymi poruszają się pracownicy. Mowa oczywiście o pojazdach służbowych.
Ile zaoszczędzę i ile muszę wydać?
Sama instalacja systemu i urządzeń pomiarowych może kosztować kilka tysięcy złotych. To jednak kropla w morzu, która zwróci się już po pierwszych miesiącach. Pamiętaj, że to inwestycja na lata, a nie jeden miesiąc. Monitoring samochodów pozwala ograniczyć w każdej firmie od kilkuset, do kilku tysięcy złotych miesięcznie – w zależności od wielkości floty. Pracownicy jednak muszą wiedzieć o tym, lecz dzięki temu będą również dużo bardziej się pilnować z prywatnymi wypadami. Przy naprawdę ekstremalnych sytuacjach, można dodatkowo ograniczyć ilość przejechanych kilometrów nawet o 30-40 tysięcy rocznie na jednym aucie! W przeliczeniu, że samochód pali 7 litrów benzyny za 5 złotych na 100 km, to przy takiej różnicy wynik jest ogromny. Do wszystkiego możecie doliczyć części zamienne i koszty eksploatacji pojazdu, czyli zmiany opon i oleju.
Co to zmieni?
Skoro powyższy akapit nie dał rady Cię przekonać, mamy nadzieję, że zrobi to ten. Co jest najważniejsze w prowadzeniu firmy? Planowanie. Nie możesz pozwolić sobie na spontaniczne ruchy, które będą kosztować firmę nawet upadek. Dzięki znajomości tras swoich handlowców, monitoring samochodów może posłużyć do perfekcyjnego nakładania zmian na podstawie otrzymanych analiz i raportów.
Przykładowo: w mieście rozpoczął się remont bardzo dużej i ruchliwej ulicy. Wcześniej była to najkrótsza i najwydajniejsza droga z biura do fabryki. Jeśli w ostatnim miesiącu zużycie paliwa wzrosło, ponieważ pracownicy stoją w korkach, koniecznie należy zaplanować jazdę przez inne trasy. Na bieżąco możecie monitorować, więc można codziennie wysyłać pracownika inną drogą, by znaleźć tą najlepszą. Brzmi łatwo i przyjemnie prawda? Bo takie też jest!