Przestrzeń coworkingowa – jak powinna być zorganizowana?

african-american-3756158_960_720Przestrzeń coworkingowa może być zorganizowana na tyle sposobów, ile tylko sobie wyobrazimy i może mieć tyle różnych udogodnień ile tylko będziemy chcieli w niej umieścić – od połączeń ethernetowych i monitorów do prezentacji, po wszelkie inne rozwiązania, które sprzyjają codziennej wymianie informacji. Kultura, oprogramowanie i usługi biznesowe są aktywnymi inwestycjami w udany model społecznościowy; istnieje jednak jeszcze jeden aspekt, nieco subtelniejszy zasób, który zachęca i równoważy te organiczne interakcje: projektowanie przestrzeni coworkingowej.

Pozwólmy sobie więc rzucić okiem na kilka elementów udanego projektowania przestrzeni typu coworking warszawa.

Wspólna przestrzeń do interakcji

Na najbardziej podstawowym poziomie przestrzeń coworkingowa zapewnia miejsce, gdzie mogą wystąpić nieoczekiwane interakcje. Ale te interakcje nie zawsze odbywają się w otwartej elastycznej przestrzeni coworkingowej lub przestrzeni na imprezy – tak samo wiele dzieje się w czasie prezentacji i przypadkowych spotkań w kuchniach i na klatkach schodowych. Projektowanie tych mniej oczywistych elementów wspólnej przestrzeni jest kluczem do wzmocnienia tych kolizji społecznych: przemyślany projekt zachęca do wykorzystania każdego kawałka przestrzeni coworkingowej. Na przykład umieszczanie brandingowych wiadomości jako elementów aranżacji wnętrz zachęca użytkowników do zatrzymania się w tym miejscu, ponieważ wiedzą, że przestrzeń ta została celowo uznana za takie miejsce – a nie po prostu arterię komunikacyjną.

Np. kalendarz społecznościowy powinien być strategicznie umieszczony w pobliżu kawiarni i kuchni jako nieustannie zmieniający się, interaktywny starter rozmowy.

Prywatna przestrzeń do skupienia

projektowanie biur warszawaJeśli „Yin” to kawałek wspólnej przestrzeni „Yang” jest prywatną przestrzenią roboczą – koniecznością dla zrównoważenia stymulującego w inny sposób środowiska. To właśnie w takich miejscach muszą się znaleźć sofy i / lub nietradycyjne powierzchnie i oświetlenie, które są dostosowane do różnych preferencji pracy. Najlepsze biura coworkingowe to te, które mają wiele stref roboczych, zakamarków i zagłębień. W zależności od danego projektu lub zadania można wybierać przestrzeń dla siebie lub schować się przed innymi – dla totalnego skupienia. Regulowane fotele biurowe również zapewniają współpracownikom strefę pracy – bez zakłóceń.

Miejsce na konferencje i spotkania

Kiedy projekt zostanie dopieszczony współpracownicy potrzebują miejsca, aby zamknąć transakcję lub wykonać go w pełni. Tutaj z pomocą przychodzi staromodna sala konferencyjna – z niespodzianką. Bowiem zróżnicowana społeczność domaga się różnych przestrzeni roboczych, a to samo dotyczy przestrzeni, w których planowane są sesje, spotkania, konferencje. Pomyślny projekt sali konferencyjnej zależy od zapewnienia wielu opcji, które zaspokajają różne cele. Na przykład jedna sala może zawierać modularne biurka, które umożliwiają niestandardowe konfiguracje: idealne na sesje warsztatowe, które równoważą prezentacje z pracą grupową i współpracą. Na spotkania, które wymagają intymnych dyskusji i doskonałego pierwszego wrażenia lepsza będzie sama zawierająca ekskluzywne, wygodne meble i imponującą aranżację.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>