Wiza do Rosji gotowa? Upewnij się, że jesteś przygotowany na tą wizytę!

moscow-3550477_960_720Dla wszystkich, którym już udało się zdobyć wizę do Rosji mamy garść wskazówek odnośnie do tego, czego w tym kraju nie należy robić. A jeśli jeszcze jej nie masz, ale planujesz wyjazd w te strony – koniecznie sprawdź stronę https://www.serwiskonsularny.pl/wizy-do-rosji/ i również przeczytaj nasz artykuł, aby być dobrze przygotowanym.

Ostrożnie pij z rosyjskimi przyjaciółmi i nie uśmiechaj się za bardzo.

#1 Nie pij alkoholu na ulicy!

Prawdopodobnie widziałeś filmy o Rosji, gdzie ludzie piją piwo w parkach, ale teraz jest to zabronione przez prawo. Właściwie alkohol można pić tylko w domu lub w licencjonowanych barach. Napoje bezalkoholowe (takie jak piwo) są dozwolone w niektórych kinach i centrach handlowych, ale tylko jeśli tam je kupisz. Grzywna za picie alkoholu w miejscu publicznym waha się w dość wysokich kwotach.

#2 Nie pal w miejscach publicznych

Kilka lat temu można było palić prawie wszędzie: na lotniskach, w kawiarniach, w pociągach. Ale teraz możesz palić tylko na ulicy (ale nie bliżej niż 15 metrów od wejścia do stacji metra i kolei), we własnym samochodzie i w specjalnych pokojach dla palących („kurilka” po rosyjsku). Grzywna za palenie w tych miejscach wynosi również 500 do 1500 rubli. A co z balkonem? Dobre pytanie. W listopadzie 2017 r. Sąd Najwyższy Rosji nakazał niektórym osobom, które paliły na swoim balkonie, wypłacenie odszkodowania sąsiadom. Więc to zły pomysł. I nie zapominaj, że w Rosji możesz palić tylko tytoń.

#3 Nie zapomnij o paszporcie

W Rosji policjant może zatrzymać się i sprawdzić twój dowód osobisty lub paszport. Policja ma prawo zatrzymać osobę (nie tylko cudzoziemców) na trzy godziny w celu ustalenia swojej tożsamości. Pamiętaj o uprzejmości wobec policji: nie musisz się martwić, jeśli nie zrobiłeś nic złego.

#4 Nie próbuj pić po rosyjsku

Wyobraź sobie, że twoi rosyjscy przyjaciele zapraszają na imprezę i zaczynają biesiadować przy smacznych daniach i alkoholu. Zgodnie z rosyjską tradycją nie powinieneś jeść po pierwszym kieliszku wódki i nie ma przerwy między pierwszym a drugim…. Trzeci zwykle schodzi wkrótce po drugim. Jeśli spóźnisz się na imprezę, Rosjanie mogą zmusić Cię do wypicia „kary”. Rosyjskie imprezy zwykle trwają kilka godzin i obejmują wiele toastów. Nie rywalizuj z Rosjanami o picie! Ale jeśli to zrobisz, upewnij się, że najpierw masz brzuch z dużą ilością jedzenia. Do tego nadają się tradycyjne sałatki majonezowe.

#5 Nie pytaj nikogo o wiek czy zarobki

Taka rozmowa jest uważana za prywatną w języku rosyjskim. Kobieta może zapytać inną kobietę o jej wiek, ale mężczyzna nie powinien pytać kobiety o jej wiek. To samo dotyczy wynagrodzeń. Możesz rozmawiać o swoich z Rosjanami, ale nie oczekuj, że otworzą się na temat swoich zarobków.

#6 Nie siedź, gdy starsi stoją

Jest to niepisana zasada na całym świecie, a Rosja nie jest inna. Powszechną praktyką jest rezygnacja z miejsca dla osoby starszej lub kobiety w ciąży. Właściwie niektórzy Rosjanie nie siedzą, jeśli kobieta choćby i stoi w pobliżu. Tacy dżentelmeni!

#7 Nie kupuj telefonu na ulicy

Ktoś oferuje Ci nowego iPhone’a na ulicy … może naprawdę potrzebują trochę pieniędzy, ale najprawdopodobniej próbują cię oszukać, pociskając skradzione urządzenie. Jeśli chcesz kupić telefon, odwiedź oficjalny sklep mobilny.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>