“Nauka poprzez projekt” w ten sposób Wu Executive Academy propaguje unikalne podejście do nauki na kierunku Zarządzanie Projektem. Kierunek ten zawiera trzy bloki tematyczne powiązane ze sobą projektem szkoleniowym, który zapewnia studentom “poligon doświadczalny” w zakresie testowania teorii i koncepcji oraz metod zarządzania.
W obecnych, trudnych ekonomicznie czasach, umiejętność profesjonalnego prowadzenia projektów jest kluczowym czynnikiem sukcesu zarówno dla firm, jak i ich pracowników. Dlatego też kierunek Zarządzanie Projektem na studiach MBA przekazuje szeroką wiedzę, która obejmuje wiele innowacyjnych tematów programowych, tj. zrównoważony rozwój, przywództwo, a także zarządzanie interesariuszami w projekcie.
Praktyka czyni mistrza
Większość uczelni skupia się jedynie na teorii, zapominając jak ważna w dzisiejszym świecie jest praktyka. Mając na uwadze takie podejście szkoła MBA Zarządzanie Projektem idzie o krok dalej pozwalając studentom na zdobycie cennego doświadczenia. Dzięki zastosowaniu “nauki poprzez projekt”, uczestnicy mają możliwość tworzenia małych grup, które skupiają się na tworzeniu projektu w czasie rzeczywistym, przyjmując rolę konsultantów zarządzania projektami. Ważne jest również to, że uczelnia nie narzuca studentom tematyki projektów szkoleniowych – uczestnicy mają możliwość wyboru branży związanej z ich zainteresowaniami i dotychczasową praktyką zawodową. Swój wybór definiuje się na samym początku, w momencie kiedy studenci decydują się na właściwą specjalizację.
- W trakcie realizacji projektu szkoleniowego zrozumiałem, jak połączyć niekiedy sprzeczne ze sobą metody zarządzania. Takie rozwiązanie ugruntowało i wzmocniło moje umiejętności wyniesione z praktyki zawodowej – komentuje Denis Neglyad, uczestnik projektu i Konsultant Technologii (Technology Consultant ) w firmie Accenture. Dzięki udziałowi w projekcie, Denis i jego koledzy z grupy awansowali na pozycję kierownika projektu rozwoju elektronicznych usług płatniczych dla jednego z największych banków detalicznych. – Stworzyliśmy projekt od podstaw w taki sposób, aby rozwiązywał on problemy życia codziennego. Ponadto polecane przez nas sugestie, dzięki praktycznemu podejściu zostały wdrożone do rzeczywistych projektów, a my mogliśmy na bieżąco obserwować jakie zachodziły w nich zmiany. Takie rozwiązanie pozwoliło nam wysnuć odpowiednie wnioski, które zaważyły na naszej dalszej karierze zawodowej – dodaje Denis.
Umiejętność pracy w zespole i praktyka – kluczem do sukcesu
Prof. Martina Huemann, Academic Direktor na wydziale Profesjonalnego MBA Zarządzania Projektem podkreśla jak ważny jest wysoki stopień praktyki: – Koncepcja uczenia się poprzez tworzenie projektu pomaga uczestnikom na dopasowaniu metod zarządzania projektem do swoich celów. Studenci na tym kierunku pracują w niewielkich międzynarodowych grupach, dzięki czemu mogą wspólnie analizować potencjał projektu wymieniając się swoimi doświadczeniami, dochodząc w ten sposób do ciekawych wniosków- tłumaczy Prof. Martina Huemann.
Maria Nazarova, uczestniczka projektu i Dyrektor Szkoleń i Rozwoju w Raiffeisen Bank International AG na tym kierunku najbardziej ceni sobie racę zespołową. - Mój projekt szkoleniowy był poświęcony organizacji nowego biznesu. Pracowały nad nim trzy osoby. Tworząc projekt dzieliliśmy się swoimi innowacyjnymi spostrzeżeniami i wiedzą teoretyczną. W trakcie naszej pracy stosowaliśmy wiele instrumentów i metod zarządzania, dzięki czemu mogliśmy zweryfikować, którymi narzędziami operujemy dość pewnie, a nad którymi musimy jeszcze popracować. Nauczyliśmy się dzielić zadaniami, budować zaufanie między sobą oraz czerpać przyjemność z pracy zespołowej – komentuje Maria Nazarova.
Edukacja na najwyższym poziomie
WU Executive Academy Uniwersytetu Ekonomicznego i Biznesu w Wiedniu jest największym europejskim uniwersytetem, przynoszącym ponad stuletnie doświadczenie. Uczelnia ta zaliczana jest do czołówki szkół biznesowych na całym świecie. W ostatnich latach WU Executive Academy stała się również wiodącą uczelnią w Europie Środkowej i Wschodniej. Uczelnia ta została akredytowana przez EQUIS (European Quality Improvement System), czyli międzynarodowy system potwierdzający uprawnienia szkoły oraz AMBA (Association of MBA) zajmujący się przyznawaniem globalnych akredytacji szkołom MBA. Dzięki temu Wu Executive Academy jest jedną z dwóch uczelni biznesowych w krajach niemieckojęzycznych spełniającą warunki dwóch powyższych akredytacji.
Ostatnie osiągnięciauczelni:
- 42 miejsce w Financial Times European Business School Ranking (2014)
- 62 miejsce w Financial Times Executive MBA Ranking (2014), w tym 9 miejsce w kategorii “doświadczenie zawodowe”, 16 miejsce w kategorii “międzynarodowe doświadczenie zawodowe”
- w Personal Magazin (2013) uczelnia znalazła się wśród 40 najlepszych uczelni biznesowych świata
- 1 miejsce MBA w Rumuni – Ziarul Financiar MBA Ranking (2014)
Każdego roku uczelnię tę kończy 750 studentów, około 1200 menedżerów, ekspertów i osób z wysokim potencjałem z 75 krajów. Obecnie oddziały i programy tej uczelni dostępne są w 15 krajach na 3 kontynentach. Będąc częścią WU, WU Executive Academy zapewnia dostęp do 1200 wykładowców i ogromnej ilości ekspertów z 200 partnerskich uczelni na świecie.