Problemy związane z magazynowaniem i ich rozwiązania

PrzechwytywanieJeśli pamiętasz zajęcia z ekonomii, hipotetyczne branże produkują, przechowują i wysyłają widżety. Oczywiście wszystkie te widżety miałyby ten sam kształt, rozmiar i materiał. W prawdziwym świecie magazynowanie przemysłowe oznacza przechowywanie szerokiej gamy produktów i spełnianie wielu różnych wymagań. Jeśli chodzi o najważniejsze problemy związane z magazynowaniem przemysłowym, jest pomoc i nazywa się regały wysokiego składowania.

Ci, którzy zajmują się łańcuchem dostaw i logistyką, prawdopodobnie znają już wyzwania w magazynowaniu przemysłowym. Te obawy wzywają ich do pozornie niekończących się spotkań, a być może nawet nawiedzają ich sen. Dobra wiadomość jest taka, że różnorodne rozwiązania do przechowywania mogą pomóc przezwyciężyć te trudności.

Wiedza o tym, gdzie znaleźć konkretne pozycje w magazynie

Najpierw rozważmy lokalizację zapasów. Aby umieścić to w znajomym kontekście, wyobraź sobie, że próbujesz wyjść z drzwi i nie możesz znaleźć swoich kluczy. Teraz biegasz po domu, wrzeszcząc na wszystkich członków rodziny, aby powiedzieli Ci, czy ich nie widzieli. Im dłużej zajmie ci znalezienie, tym później będziesz do pracy. W świecie magazynowania jest mniej wrzasków (być może), ale czas spędzony na szukaniu przedmiotów do wysłania spowalnia łańcuch dostaw. Brak jasnego wyobrażenia o tym, gdzie można znaleźć każdy produkt, spowalnia operacje, a proces ładowania opóźnia się. Może to być kosztowne ze względu na robociznę i planowanie przy wejściu do rampy. Ponadto, jeśli masz trudności z dotrzymaniem terminów, może to zaszkodzić Twoim relacjom biznesowym z partnerami i klientami.

Pokonaj to wyzwanie dzięki przemysłowym rozwiązaniom do przechowywania, które zapewniają wydajność. Na przykład w pełni zautomatyzowane pionowe podnośniki blaszane firmy zapewniają łatwiejszy dostęp i krótszy czas pobierania, co poprawia wydajność wyposażenia o 15-20%. Te podnośniki pionowe obsługują ładunki o wadze do 5000 kg, usprawniają proces i zwiększają produktywność. Dzięki zautomatyzowanemu systemowi przechowywania i pobierania Twoja firma może zaoszczędzić miejsce, zapobiec szkodom materialnym i skrócić czas składowania i pobierania ciężkich materiałów przemysłowych.

Śledzenie stanów magazynowych

Dokładność inwentaryzacji to podobny ból głowy. Widoczność to modne hasło w branży nie bez powodu. Na przykład, jeśli nie wiesz, kiedy kończą się zapasy, możesz nieumyślnie zaplanować wysłanie produktów, których nie masz. Lub wstrzymać produkcję, czekając na potrzebną część. Noszenie zbyt dużej ilości zapasów jest również problematyczne, ponieważ zmniejsza przepływ gotówki i zajmuje cenne miejsce w magazynie. W jaki sposób pamięć pomaga pokonać problemy z dokładnością? Lepiej organizując swoje zasoby, aby zapewnić widoczność. Organizacja zapasów w mobilnym systemie magazynowym o dużej gęstości może zoptymalizować zamawianie i pobieranie zapasów – na to pozwalają systemy regałów wysokiego składowania. Zabezpiecz łańcuch dostaw i zapewnij stabilizację w kontrolowanej temperaturze, jednocześnie umożliwiając elastyczność w zakresie przyszłych potrzeb.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>