Chciałbyś wynająć swoje mieszkanie i dobrze na tym zarabiać? Z kim warto podpisać umowę?

christian-mackie-lDlU1zbjGQA-unsplashZarabianie na wynajmie to dobry pomysł na dochód pasywny dla osób, które dysponują więcej niż jednym mieszkaniem i nie chcą ponosić kosztów za lokal, który stoi pusty. Jeśli jednak chcemy wynająć mieszkanie, musimy pamiętać, by bardzo dobrze zabezpieczyć przede wszystkim własne interesy. Na co dzień często można bowiem usłyszeć historie właścicieli lokali, którzy mają problemy zarówno z wyegzekwowaniem płatności za wynajem, jak i z pozbyciem się z lokalu uciążliwych lokatorów.

Wynajem mieszkania pozwala na dobry zarobek, jeśli uda się znaleźć lokatorów, którzy regularnie i terminowo płacą, a jednocześnie nie powodują żadnych problemów związanych z uciążliwościami dla sąsiadów. Dlatego też często właściciele mieszkań w dobrych lokalizacjach decydują się na wynajęcie pomieszczeń klientom firmowym. Firmy nie mają zwykle problemów z płatnościami, nie są też w żaden sposób uciążliwe dla sąsiedztwa. Jednak takie rozwiązanie sprawdza się jedynie w przypadku niewielkich ilości mieszkań, najczęściej znajdujących się na parterze bądź też w kamienicach, w których większość lokali wynajmowana jest pod działalność firmową. Większość właścicieli nieruchomości wynajmuje więc klientom prywatnym.

Dobre zabezpieczenie w postaci umowy

Jeśli chcemy wynająć mieszkanie, najważniejsza jest dobrze skonstruowana umowa, która jasno i bardzo szczegółowo opisuje prawa i obowiązki zarówno wynajmującego, jak i najemcy. Dzięki temu można uniknąć różnych nieprzewidzianych zdarzeń i sytuacji, w których właściciel mieszkania będzie tracił swoje pieniądze. Aby zabezpieczyć się przed najemcami, którzy wynajmują, a następnie nie płacą za mieszkanie i nie chcą się wyprowadzić, dobrym rozwiązaniem będzie podpisanie umowy najmu okazjonalnego. Dzięki temu w sytuacji konfliktowej można w miarę szybko zorganizować eksmisje niechcianych lokatorów. W umowie powinny również znajdować się informacje na temat wszystkich mebli, sprzętów i urządzeń, które są w mieszkaniu. W ten sposób będzie można ograniczyć straty bądź poleganie wyłącznie na słowu właściciela przeciwko słowu najemcy.

A może usługi biura nieruchomości?

Jeśli mamy lokal do wynajęcia Łomża, mieszkanie w Warszawie lub innym dużym mieście, możemy wystawić ogłoszenie na którymś z portali tematycznych dotyczących wynajmu nieruchomości. Dużo lepszym rozwiązaniem będzie natomiast skorzystanie z usług biura nieruchomości, które zajmie się wszystkimi formalnościami – od poszukiwania dobrych najemców, poprzez skonstruowanie umowy, aż po jej przestrzeganie na etapie trwania wynajmu. Z usług biur nieruchomości najczęściej korzystają osoby, którym zależy na długoterminowym wynajmie, nie boją się opłat związanych z obsługa biura, wolą zapłacić więcej, za to mieć pewność, że znajdą dokładnie takie mieszkanie, jakiego szukają. Właściciele mieszkań, którzy zgłaszają swoją nieruchomość do biura czy agencji, mogą więc liczyć na szybkie znalezienie chętnego na mieszkanie. Nie muszą też zajmować się żadnymi dokumentami i innymi kwestiami formalnymi. Mogą więc zaoszczędzić sporo czasu i nerwów związanych z poszukiwaniem lokatorów do swojego mieszkania.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>