Czy ten plecak jest z prawdziwej skóry? Kilka przydatnych wskazówek, jak to rozpoznać.

Narożniki skórzane z funkcją spaniaJeśli szukasz plecaka wykonanego z prawdziwej skóry, zawsze dobrze jest zapoznać się z jej właściwościami. Niestety, jest wystarczająco dużo sprzedawców, którzy sprzedają sztuczną skórę jako prawdziwą ofertę. Z drugiej strony ci, którzy naśladują skórę w oferowanych produktach, stają się mądrzejsi. Czasami laikowi może być trudno zdecydować, co jest oryginalne, a co jest imitacją skóry.

W tym krótkim przewodniku przedstawiamy kilka kroków, które pomogą Ci następnym razem, gdy będziesz szukać dobrej jakości skórzanego plecaka.

Prawdziwa skóra dzieli się na trzy poziomy jakości skóry:

  • Pełna skóra licowa
  • Skóra licowa
  • Skóra dwoina.

Skóra licowa oferuje najlepszą jakość; dlatego jest droższa, a skóra dwoina zapewnia najgorszą jakość – dlatego jest stosunkowo tania.

Kolejnym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę, szukając torby dobrej jakości, jest etykieta. Nawet worek może być opatrzony etykietą, która klasyfikuje go jako „prawdziwą skórę”, co nie daje żadnego wglądu w to, jak zwierzę było traktowane, karmione, a także wglądu w proces fermentacji skóry. Ogólny stan, w którym zwierzę było trzymane, ma bezpośredni związek z jakością poszukiwanej skórzanego plecaka.

Termin „prawdziwa skóra” również nie daje wskazówek, czy torba jest wykonana z krowy, owiec, jagnięciny itp. dlatego zawsze pytaj, skąd pochodzi skóra, jeśli nie ma żadnych wskazówek.

Skąd możesz być pewien, że plecak, na który patrzysz, jest wykonany z prawdziwej skóry?

Produkt z prawdziwej skóry ma odpowiednią etykietę, która jest symbolicznym przedstawieniem rozłożonej skóry zwierzęcia z dodatkową nazwą producenta. Etykietę tę możesz znaleźć wewnątrz torby. Jeśli etykieta nie zawiera nazwy producenta, zapytaj w sklepie lub uzyskaj bardziej szczegółowe informacje online.

Jak rozpoznać, że mój plecak jest wykonana z wysokiej jakości prawdziwej skóry?

Narożniki skórzane z funkcją spaniaZapach

Niestety, jeśli robisz zakupy online, nie masz poczujesz zapachu. Skóra ma swój charakterystyczny i przyjemny zapach, którego nie można naśladować. Z drugiej strony imitowana skóra może wcale nie mieć zapachu lub pachnie lekko jak plastik.

Struktury powierzchniowe

Tutaj znowu, jeśli robisz zakupy online, możesz być trochę w niekorzystnej sytuacji. Jednak wiele stron internetowych oferuje zdjęcia, które można powiększyć. Skorzystaj z tej funkcji, ilekroć kupujesz skórzaną torbę online.

Skórzaną torbę rozpoznajesz po pełnym ziarnie. Oznacza to, że jeśli przyjrzysz się uważnie, możesz odkryć drobne naturalne niedoskonałości. Mogą mieć postać cięć, ukąszeń owadów, rozstępów i fałd na szyi. Nie należy jednak odrzucać tych naturalnych wad jako wad. Są znakiem doskonałej jakości, ponieważ weryfikują autentyczność skóry.

Z drugiej strony skóra syntetyczna jest nawet strukturalna i wzorzysta. Przesunięcie torby ręką może wydawać się „nierealne” lub zbyt gładkie.

Dotyk

Prawdziwa skóra, szczególnie licowa i licowa, jest ciepła i miękka oraz ma wygodny chwyt. Z drugiej strony skóra syntetyczna jest gładka, sztywna i zimna.

Patyna

Wysokiej jakości skóra licowa z czasem tworzy piękną patynę. Z kolei imitacja skóry zachowa lub lekko wyblaknie.

Artykuł pomógł nam przygotować sklep: Brytyjka.pl

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>