Praca w języku angielskim w Niemczech? No pewnie!

Niemcy – nasi sąsiedzi, w których to językiem urzędowym jest niemiecki. Jeśli marzy Ci się praca w tym miejscu – poniżej znajduje się wybór zasobów do poszukiwania możliwości zatrudnienia jako cudzoziemiec oraz cała masa wskazówek, które mogą Ci w tym pomóc. A jeśli już czujesz, że naprawdę jesteś gotowy do tego, by zacząć swoje dalsze życie na tej ziemi strona Praca w Niemczech z Gastamo może okazać Ci się bardzo pomocna.

piggy-4341879_960_720

Ogólne wyszukiwarki i ogłoszenia

W poniższych witrynach możesz spodziewać się współczynnika odpowiedzi od 0,5 do 1,0% (osoby, które odpowiedzą na twoje pytanie, do którego wysłałeś swoje zgłoszenie / CV). Niemniej jednak zachęcamy też do wypróbowania tych witryn, gdyż nigdy nie wiesz co wymyślisz lub jakie znajomości możesz nawiązać za pomocą prostego e-maila lub aplikacji.

  • Local.de: Local.de oferuje pracę w języku angielskim w Niemczech. To jest dobre miejsce, aby rozpocząć wyszukiwanie.
  • My German Expert: My German Expert ma dużą listę lokalnych niemieckich stron internetowych, które należy sprawdzić. Ich lista obejmuje gazety, a także listę online dla większości dużych miast w Niemczech, w tym w Berlinie, Monachium, Frankfurcie, Stuttgarcie, Hamburgu itp.
  • EURES: Bardzo przydatna strona do wyszukiwania ofert pracy w Europie.

To najlepsze miejsca do znalezienia pracy w Niemczech jako obcokrajowiec. Aby uzyskać informacje na temat wiz do Niemiec, sprawdź stronę wizową w Niemczech.

oferty pracy Niemcy - asmo-solutions.pl

Jeśli chcesz spędzić trochę czasu pracując za granicą, teraz może być najlepszy czas na wejście do Niemiec. Jako jedna z najpotężniejszych gospodarek świata i najbardziej wpływowy naród w strefie euro, Niemcy są bardzo popularnym miejscem dla europejskich emigrantów poszukujących pracy. Jednak mimo że stopa bezrobocia w kraju jest obecnie na rekordowym poziomie, konkurencja o najwyższe pozycje pozostaje dość gwałtowna. Mając to na uwadze, kluczem jest wierzenie w swoje indywidualne siły, które można wykorzystać z nawiązką na tym rynku.

Nawet, jeśli nie znasz języka niemieckiego pamiętaj, że międzynarodowy język biznesu to język angielski i tym językiem także z powodzeniem można się posługiwać u naszych sąsiadów.

Rekordowo niskie bezrobocie niemieckie

Podobnie jak w Polsce, Niemcy mają jedną z najniższych stóp bezrobocia w Unii Europejskiej. Bezrobocie w Niemczech osiągnęło rekordowo niski poziom. Chociaż stopa bezrobocia nie jest wysoka, konkurencja o miejsca pracy jest nadal dość intensywna – zwłaszcza biorąc pod uwagę wysoki wskaźnik imigracji w Niemczech.

Jednak produktywna gospodarka szybko tworzy miejsca pracy. W Niemczech istnieje duże zapotrzebowanie na wykwalifikowanych pracowników z dyplomami z dobrych polskich uniwersytetów, tacy absolwenci są zawsze mile widziani i poszukiwani.

portrait-3034770_960_720

Jaka jest zaleta mówienia po angielsku?

Niemcy mają jeden z najwyższych odsetków osób mówiących po angielsku w całej Europie, z około 65% populacji zdolnej do mówienia i pisania na stosunkowo wysokim poziomie. W porównaniu z innymi państwami członkowskimi UE, z wyjątkiem samej Wielkiej Brytanii, jest to niezwykle wysokie.
Biorąc pod uwagę wysoki odsetek kompetentnych osób mówiących po angielsku, nie jest zaskakujące, że praca dla osób mówiących po angielsku jest bardzo konkurencyjna. Jest to szczególnie prawdziwe, biorąc pod uwagę, że międzynarodowym językiem biznesu jest angielski, a światowej sławy niemiecki przemysł usług finansowych stale się rozwija.

Ale nie zniechęcaj się do szukania pracy w Niemczech. Jako biegły mówca angielski będziesz miał znaczącą przewagę nad tymi, którzy mówią po angielsku na niższym poziomie Wskazane byłoby jednak posiadanie dobrej podstawowej znajomości języka niemieckiego, aby nie ograniczać potencjalnych miejsc pracy.

Mamy jeszcze dla kandydatów do pracy na niemiecki rynek kilka przydatnych wskazówek, które pozwolą Ci naszkicować umiejętności językowe w CV.

W Niemczech często używa się następujących określeń:

  • „Muttersprache” – język ojczysty
  • „Verhandlungssicher” – biegły
  • „Fließend” – dobra znajomość języka
  • „Grundkenntnisse” – podstawowe umiejętności

Jednak bardziej wskazane jest odniesienie się do standardów wspólnych europejskich ram odniesienia dla języków (CEFR).

Jakie są najlepsze płatne miejsca pracy w Niemczech?

Jak wspomniano powyżej, ekspansywna branża usług finansowych w Niemczech jest bardzo atrakcyjną perspektywą dla wielu angielskich ekspatów poszukujących pracy, zwłaszcza tych, którzy mieli doświadczenie w brytyjskim sektorze finansowym. Wielka Brytania jest uważana za światowego lidera w dziedzinie usług finansowych, więc doświadczenie z londyńskiej firmy może otworzyć wiele drzwi w Niemczech.

W IT i telekomunikacji można również zarobić dużo pieniędzy, a liczba miejsc pracy w tym sektorze znacznie przewyższa inne. Warto pamiętać, że często firmy, które wymagają anglojęzycznego operatora telekomunikacyjnego, zazwyczaj wymagają wysokiego poziomu umiejętności w komunikacji niemieckiej.

Wejdź na Gastamo ogłoszenia pracy i sprawdź je!

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>