Masz długi, ale potrzebujesz kolejnej pożyczki? Kto Ci pomoże?

adult-banking-blur-1288483 (1)Nadmiar kredytów i pożyczek to prawdziwa zmora naszych czasów. Wiele osób spłaca co miesiąc wiele różnych rat, stałych zobowiązań, a także szybkich pożyczek. W długi wpaść jest łatwo, ale wyjście z nich wymaga sporej samodyscypliny i motywacji. Warto więc robić wszystko, by jak najszybciej spłacić zadłużenie.

Aby wpaść w poważne problemy finansowe, nie trzeba zbyt wiele. Wystarczy sięgnąć po kilka kredytów czy pożyczek, z których każda jest w dosyć niskiej wysokości. Pojedyncza rata nigdy nie wygląda groźnie, jeśli jednak tych rat jest kilka czy kilkanaście, stają się one poważnym zagrożeniem dla stabilności domowego budżetu. Nie brakuje też osób, które co miesiąc musza spłacać raty wyższe niż ich dochody. Jeśli więc pojawiają się pierwsze problemy finansowe, warto szukać rozwiązań jak najszybciej, zanim pętla finansowa zaciśnie się na szyi jeszcze mocniej.

Pomocna konsolidacja kredytów

Dobrym pomysłem dla osób nadmiernie zadłużonych, ale które póki co regulują jeszcze swoje zobowiązania w terminie, może być kredyt konsolidacyjny, czyli połączenie wszystkich kredytów i pożyczek w jedno duże zobowiązanie, ale z mniejszą ratą do spłaty niż suma wszystkich dotychczas spłacanych rat. Dzięki konsolidacji można odetchnąć finansowo i powoli spłacać całe swoje zadłużenie. Osoby, które mają zbyt wiele zobowiązań, powinny jak najszybciej poszukać dobrej oferty kredytów konsolidacyjnych. Im szybciej skonsoliduje się wszystkie raty, tym szybciej będzie można spać spokojnie, że zadłużenie nie rośnie. Oczywiście, konsolidacja to rozwiązanie dla osób, które mają zdolność kredytową, źródło dochodów i są dla banku wiarygodne. Jeśli długi są mocno przeterminowane, trafiły do windykacji czy egzekucji komorniczej, konsolidacja może okazać się niemożliwa. Osoba z przeterminowanymi zobowiązaniami na pewno już bowiem trafiła do baz dłużników i żaden bank nie udzieli jej kredytowania.

Szybkie pożyczki, kredyty pod zastaw

Osoby zadłużone, które potrzebują dodatkowego zastrzyku gotówki, mogą skorzystać z kredytów pod zastaw bądź branych z kimś drugim. Kredyty takie są jednak wyżej oprocentowane i trzeba mieć świadomość, że trzeba będzie spłacać więcej niż w przypadku zwykłych kredytów gotówkowych o takiej samej wysokości. Osoby zadłużone mogą też skorzystać z opcji szybkich pożyczek, czyli chwilówek. W niektórych firmach można otrzymać pożyczkę nawet wtedy, gdy figuruje się w bazach dłużników. Najczęściej jednak są to firmy, które oferują najdroższe rozwiązania finansowe. Firma musi bowiem w jakiś sposób rekompensować sobie ryzyko pożyczania pieniędzy osobom zadłużonym. Najlepszym rozwiązaniem w przypadku osób zadłużonych nie jest jednak szukanie kolejnych pożyczek, a przede wszystkim możliwości wyjścia z zadłużenia. Zamiast pożyczać kolejne pieniądze, trzeba zastanowić się nad możliwością zwiększenia dochodów czy zminimalizowania wydatków, aby można było wszystkie pożyczki spłacić jak najszybciej.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>