Praca tymczasowa: dlaczego lepiej szukać przez agencję?

welding-5497617-960-720Praca tymczasowa to wbrew powszechnemu przekonaniu całkiem korzystne rozwiązanie. Nie tylko w oczekiwaniu na odpowiedź z miejsca, w którym chciałoby się pracować na stałe, ale też jako dość trwały sposób zatrudnienia. Spawacze i pracownicy fizyczni powinni jednak takiego zatrudnienia szukać przez agencję – oto dlaczego!

W Polsce czy za granicą? Agencja ma bezpieczniejsze oferty!

Pracownicy techniczni, tacy jak spawacze czy operatorzy sprzętu budowlanego, a także pracownicy fizyczni są potrzebni nie tylko w Polsce. Nikogo też nie dziwi, że zagraniczne firmy zwykle płacą lepiej, więc ich oferty – nawet biorąc pod uwagę, że kwoty wypłaty będą przecież pomniejszone o pewien odsetek dla agencji – są nadal atrakcyjniejsze. Na rynku lokalnym nie brakuje pracodawców, którzy są nieuczciwi i tak naprawdę mają do zaoferowania głównie pracę na czarno, a więc w praktyce bez gwarancji wypłaty wynagrodzenia. Z granicą barierą może być język lub formalności, dlatego wsparcie specjalistów z agencji jest tak ważne, co sygnalizują również praktycy na stronie https://servicetechnical.pl/dla-pracownika/.

Zatrudnieni w agencji łatwiej znajdą pomoc

Problemy z przełożonymi zdarzają się nawet w najlepszych firmach. Ich powody mogą być różne, ale najczęściej pracownik zostaje z nimi sam. Szukając pracy przez agencję zatrudnienia, ma się zawsze ten komfort, że w niektórych sytuacjach można poprosić o interwencję koordynatora. Z jednej strony, spawacz ma podpisaną umowę z agencją, ale z drugiej jest też umowa, która łączy firmę i agencję pracy: tutaj bardzo często trafiają klauzule, które pozwalają skutecznie chronić pracownika na przykład przed nieustalonymi zmianami godzin pracy albo poszerzeniem zakresu obowiązków. Teoretycznie, zatrudniając się bezpośrednio, też ma się pewne narzędzia ochronne, ale ich uruchomienie jest na tyle skomplikowane, że w praktyce mało kto się na to decyduje.

Agencja wygrywa dzięki elastyczności

Koncepcja pracy tymczasowej jest dla wielu osób atrakcyjna, ponieważ pozwala bardzo sprawnie zmieniać pracę, wybierając zlecenia bliżej domu, za lepsze pieniądze, w korzystniejszych godzinach i tak dalej. Pracownik związany z agencją zatrudnienia zawsze może zasygnalizować koordynatorowi, czego w danej chwili oczekuje, czy nawet poinformować go, że wybiera konkretną ofertę, ale docelowo chciałby zająć się czymś innym. Agencja ma wówczas możliwość aktywnego poszukiwania konkretnych ofert, a pracownik, kiedy będą one dostępne, może płynnie, właściwie z marszu, zmienić pracę. Na jego miejsce w starej firmie zostanie znaleziona kolejna osoba, a on sam będzie mógł zarabiać lepiej i wygodniej. W przypadku pracowników fizycznych i technicznych to o tyle istotne, że są to branże bardzo zróżnicowane, stanowisk jest wiele w każdym kraju i taka możliwość zmiany pracy – co na umowie bezpośredniej bywa bardziej czasochłonne – jest niezwykle atrakcyjna.

Zatrudnienie przez agencję ma jeszcze kilka innych poważnych zalet, a wady są nieliczne i zdecydowanie mniej istotne. Zdecydowanie nie warto słuchać tych, którzy odradzają korzystanie z pomocy agencji – warto przynajmniej się przekonać osobiście.

Polecamy:
Jak znaleźć pracę w budowlance? Praktyczne wskazówki

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>