Praca na statku – jakie obowiązki na stanowisku elektroautomatyka?

electric-948208_640Jeśli chcesz mieć stabilne zatrudnienie, ciekawą pracę oraz pracować w wyuczonym zawodzie, warto rozważyć pracę elektroautomatyka na statkach. Dzięki temu można pracować w stabilnych warunkach, a jednocześnie mieć możliwość zwiedzenia kawałka świata. Oczywiście, zanim zdobędziesz taką pracę, przede wszystkim musisz mieć wykształcenie i doświadczenie w zawodzie.

W pracy na statkach sprawdzają się wyłącznie najwyższej klasy specjaliści w swoim fachu. Aby zostać elektroautomatykiem najczęściej trzeba ukończyć studia wyższe na politechnice, mieć sporo praktyk oraz doświadczenie w swojej dziedzinie. Osoby świeżo po szkole, które dopiero stawiają pierwsze kroki w zawodzie, raczej nie znajdą zatrudnienia ze względu na słabe doświadczenie. Dlatego też najpierw warto popracować przez pewien czas na lądzie, a dopiero później szukać pracy na statkach.

Co robi elektroautomatyk?

Do zadań elektroautomatyka należy przede wszystkim utrzymanie w pełnej sprawności wszystkich maszyn i urządzeń, które pracują na statkach. Musi on wykonywać również wszelkie prace serwisowe, konserwatorskie, próby ciśnieniowe, a także reagować natychmiast na wszelkie nieprawidłowości i problemy z funkcjonowaniem sprzętu. Statek zawsze musi być w pełni sprawny pod każdym względem, dlatego też praca na morzu wymaga doświadczenia, wiedzy, fachowości oraz posiadania wszystkich niezbędnych uprawnień. Trzeba również pamiętać, że jest to zatrudnienie bardzo stabilne, ale również na dosyć trudnych warunkach. Specjaliści na statkach pracują w nienormowanym czasie pracy musza być gotowi do obowiązków praktycznie o każdej porze. Ma to oczywiście swoje odzwierciedlenie w odpowiednio wysokich zarobkach.

Jak szukać pracy na statkach?

Pracę na statkach bez problemu mogą znaleźć absolwenci uczelni morskich, które bardzo często ściśle współpracują z armatorami. Na początku można znaleźć na statkach ciekawe praktyki i staże, a osoby, które sprawdzą się w zawodzie, a jednocześnie stwierdzą, że taka praca im się podoba, z pewnością mogą liczyć na stałe i stabilne zatrudnienie. Pracę na statkach można również znaleźć poprzez duże i sprawdzone agencje pracy, które często szukają dla swoich klientów przedstawicieli bardzo specjalistycznych zawodów. Oczywiście, aby mieć pewność, że będziemy mieć dobre zatrudnienie, należy korzystać wyłącznie z usług sprawdzonych i profesjonalnych agencji, które mają dobrą opinię i wiele osób korzystało już z zatrudnienia za ich pośrednictwem. Dobrym pomysłem jest również szukanie zatrudnienia przez znajomych z branży. Oni często mają wiedze, które firmy szukają aktualnie pracowników, a także jakie oferują warunki socjalne czy finansowe. Każda osoba, która chce pracować na statkach, musi jednak mieć świadomość, że jest to specyficzny rodzaj zatrudnienia, który sprawia, że przez milka czy kilkanaście miesięcy jest się poza domem. Zanim wiec zdecydujemy się na taką pracę, trzeba rozważyć wszystkie jej zalety, ale też wziąć pod uwagę wady.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>