Pomysł na biznes: własna galwanizernia

plating_bath_big

Jeśli chcesz się wykazać w prowadzeniu własnego interesu – mam dla Ciebie świetny pomysł. Jest nim budowa własnej galwanizerni – ale uwaga zadanie to na pewno nie jest zadaniem prostym. Musisz podjąć szereg niełatwych, ale mających spore znaczenie decyzji. Świat nie ułatwia – nie znajdziesz na ten interes gotowych projektów, ale jest to gra warta świeczki, o czym na pewno się przekonasz jeśli dobrniesz do końca tego artykułu – zatem zaczynamy!

Co najważniejsze?

Numerem jeden będzie bezpieczeństwo pracowników jak również to względem środowiska naturalnego. Tutaj nie ma mowy o jakichkolwiek kompromisach, dlatego wiedz że decydując się na własną galwanizernię wchodzisz w coś co wymaga sporego wysiłku i sporej gotówki. Wszystko jednak pójdzie dużo prościej, jeśli poważnie podejdziesz do tematu zaprojektowania swojego zakładu. W związku z tym staniesz z koniecznością wprowadzenia licznych modyfikacji, które to niewątpliwie będą uwarunkowane poprzez procesy technologicznych. Nie możesz też zignorować istoty modernizacji linii produkcyjnej. To wszystko ma niemałe znaczenie. Zacznij od tego, by jak najszybciej postarać się o odpowiednie zezwolenia ze strony różnych organów – od władz lokalnych przede wszystkim.

Jeśli jesteś na 100% pewny, że chcesz się podjąć budowy galwanizerni musisz zaraz potem określić jakiego typu to będzie działalność, gdzie się będzie odbywać i jak w danym miejscu rozplanujesz wszystkie pomieszczenia – to wszystko ma ogromne znaczenie. Najlepiej będzie jeśli postawisz na galwanizernie typu samodzielny zakład usługowy – bo rzadko kto ma od razu środki na sporej wielkości zakład produkcyjny. Musisz w tym wszystkim odpowiadać na gust Klientów i potrzeby rynku. Zacznij zatem od uniwersalnych rozwiązań, a potem ewentualnie całość modyfikuj w zależności od tego przed jakimi potrzebami staniesz.

Wydajność urządzeń

Jedną z najważniejszych rzeczy w tego typu inwestycjach jest odpowiednio zaplanowana wydajność urządzeń. Przed tym również lokalizacja samego budynku – bardzo dokładna i solidnie przemyślana.

Zakładając, że ma to być naprawdę nowoczesna galwanizernia – musisz wiedzieć, że nie wystarczy się postarać o dobry zlew (np. z tej oferty www.zlewozmywak.pl). Taka inwestycja wymaga w pierwszej kolejności wyspecjalizowanej załogi, a zatem ważne jest by załoga była wyszkolona. Nie warto inwestować w żółtodziobów, których dopiero co trzeba wyszkolić – zdecydowanie bardziej opłacalnym rozwiązaniem będzie od razu zainwestować w zatrudnienie przeszkolonej kadry. Jeśli masz już odpowiednią lokalizację i dobrą kadrę – jesteś na dobrej drodze, to wszystko sprawi że cały przedsięwzięcie będzie dużo łatwiejsze w realizacji. Uwaga! Jedną z rzeczy traktowanych po macoszemu, ale bardzo ważnych jest bliski dostęp z obiektu opieki medycznej czy też publicznych służb ratownictwa przemysłowego. Bądź profesjonalistą i nie zaniedbaj tegoż aspektu.

Co z kosztami?

W koszty przygotowania całego zakładu pamiętaj, że wchodzić będą także same koszty transportu wyprodukowanych wyrobów. Mimo iż twoja galwanizernia będzie z dala od terenów mieszkalnych nie pozwól na to by była wybudowana w miejscu z dala od głównych dróg – może działka w tym momencie jest naprawdę atrakcyjna cenowo, ale pomyśl – w przyszłości będzie to generować spore wydatki na kwoty przekazane na transport z tego miejsca, który będzie trwać dużo dłużej. Nie można tutaj na żadnym kroku podejmować jakichkolwiek pochopnych decyzji. Jak widzisz to wszystko musisz całkowicie, krok po kroku analizowane.

Jeśli chodzi o samo wyposażenie to każda podejmowana decyzja z tym związana musi być poprzedzona analizą ofert dostawców specjalizujących się w tymże temacie. Jednym z pierwszych czynników do rozważenia jest kwestia dostępności serwisu do danego wyposażenia na obszarze Polski. Nie bez znaczenia jest także lista referencyjna krajowych użytkowników. Zwróć też uwagę na przewidywane koszty eksploatacyjne oraz czy istnieje do danego sprzętu możliwość modułowej rozbudowy czy też możliwość automatyzacji. Nie zapomnij o wymaganych certyfikatach jakości. W ten sposób budujesz podwaliny sukcesu udanej firmy.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>