Najlepiej płatne kobiece zawody

Women-Comparing-Themselves

Większość z nas jest przekonana, że każdy zawód jaki wykonuje kobieta, jest na starcie mniej płatny, niż wykonywałby go mężczyzna. Jest to zapewne prawdą, jednak nie do końca. Wszystko zależy w jakim kraju mieszkamy, o jakiej kulturze i tradycjach. Dla przykładu podam zarobki aktorów męskich i kobiecych ról głównych np. w Turcji. Ostatnio TVP wyświetla serial historyczny (właśnie turecki) pt. „Wspaniałe stulecie”. Dwie główne postaci, które w nim grają, to sułtan i jego żona. Mężczyzna, który grał w/w sułtana, za rolę otrzymywał dziesięć razy więcej gaży, niż kobieta, która grała jego żonę (pomimo, że oboje grają główne, pierwszoplanowe role).

To bardzo dużo i warto wspomnieć, że owa kobieta zrezygnowała z pracy w trakcie kręcenia ostatnich odcinków, ponieważ myślała, że tym samym uzyska podwyżkę. Nic bardziej mylnego. Po prostu zmieniono aktorkę, oraz część scenariusza. Nikt nie myślał o innym rozwiązaniu. Pomimo olbrzymiego powodzenia serialu, kobieta straciła pracę i nikt się tym nie przejął. Może niektórzy widzowie, ale to kropla w morzu. Fani oglądali do końca, pomimo nowej aktorki. Dlatego kobiece zawody są płatne różnie, w różnych krajach, o różnej kulturze i tradycji.

Jak to jest w Polsce?

U nas kultura i tradycja jest bardziej przyjazna dla kobiet, niż w Turcji. Mamy mnóstwo zawodów, które może wykonywać kobieta i dobrze na tym zarabiać. Jednym z najbardziej popłatnych, jest oczywiście kariera polityczna. Ale tam dochodzą tylko wybrani, lub najbardziej cwani. Zejdźmy na ziemię i postarajmy się znaleźć zawody, w których kobieta może osiągać bardzo dobre zarobki.

Własna firma

Nikt chyba nie będzie negował takiego pomysłu. Posiadając własną firmę – jakiegokolwiek zawodu – można mnożyć swoje dochody do woli. Pod warunkiem, że się wie, jak taką firmę prowadzić. Kobiety – jako szef – mogą być bardzo twórcze. Mają wymagania nie tylko do siebie, ale także do swoich pracowników. Potrafią nagradzać, ale też i karać. Tutaj płeć nie odgrywa większej roli. Kobieta we własnej firmie może się świetnie sprawdzić.

Modeling

To zawód nie tylko dla kobiet. Tutaj także mężczyźni mogą osiągać duże sukcesy. Jednak kobieta z natury jest ładniejsza, więc dla niej ta praca może przynieść nie tylko satysfakcję, ale także duże dochody. Chociaż w tej kwestii zdania mogą być podzielone. Modeling daje duże możliwości osiągnięcia sukcesu. Zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Jeśli ktoś będzie chciał startować w tej karierze, musi posiadać odpowiednie warunki.

Projektantka mody

Ktoś mógłby powiedzieć, że projektanci – mężczyźni – mogą więcej. Nieprawda. To zależy od wyczucia tematu. Kobieta może szyć własne stroje, ale także może je wystawiać. Jeśli tylko zdoła się przebić na tzw. „salony”, może zarabiać krocie. Są dwa kierunki, z których potencjalny klient nigdy nie zrezygnuje: to ubranie i jedzenie. Bez tych dwóch zawodów się nie obejdziemy. Człowiek musi jeść, aby żyć. Musi także się ubrać, aby żyć w społeczeństwie. Nie wyobrażam sobie, abyśmy chodzili w stroju Adama, choćby ze względów zdrowotnych.

Kucharka

Podobno tylko mężczyźni gotują najlepiej. Jednak wcale to nie znaczy, że najlepiej zarabiają w tym zawodzie. Kobieta, mając własną restaurację, może osiągnąć rewelacyjne rezultaty w swojej karierze zawodowej. Ale także gotując dla innych, jej kariera może wystrzelić, niczym strzała. Własne, indywidualne przepisy, mogą dostarczyć nie tylko klientów, ale także satysfakcji z wykonywanego zawodu. Każdy lubi dobrze zjeść, oraz mieć pięknie i estetycznie podane swoje danie. Już od dawna człowiek – jako gatunek – nie kieruje się tylko smakiem dania, ale także jego wyglądem.

Grafik komputerowy

Ten zawód może uprawiać zarówno kobieta, jak i mężczyzna. I jest to zawód, w którym kobieta może zarobić więcej od mężczyzny. Tutaj liczą się umiejętności. Nie są one rozgraniczane za względu na płeć. Kobieta jako grafik, może całkowicie spełniać się w pracy i zarabiać całkiem spore pieniądze, ponieważ pracuje umysłem, a nie mięśniami.

Więcej porad dotyczących kobiety w pracy przeczytasz na portalu kobieco.pl – polecamy!

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Powiązane tematycznie artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>