Pojęcie airdropów – to proste!

technology-3126814_960_720Airdropy to centralna cecha przestrzeni kryptowalut. Co to jest dokładnie? Pojęcie airdropów jest proste. Polega ona na tym, że firma „wypuszcza” niewielkie ilości darmowej masowej kryptografii do pojedynczych portfeli.

Korzystanie z tego zwykle wiąże się z rejestracją za pośrednictwem:

  • formularza Google,

  • bota Telegram,

  • bezpośrednio na stronie projektu.

Często kampania oferuje również szansę na zdobycie dodatkowych tokenów za polecanie innym za pomocą unikalnego linku. System poleceń stwarza zachętę do dzielenia się airdropami z jak największą liczbą osób. Wiele osób słyszy o airdtopach przez osoby udostępniające swoje linki w mediach społecznościowych. Taka gotówka za darmo zawsze nęci.

Podtyp airdropów, znany jako „holders” ma miejsce, gdy token jest wyrzucany do portfeli, które już zawierają inny rodzaj tokena lub monety. Takie airdropy zwykle nie są czymś, co sprawia, że musisz się zarejestrować. Wynika to z faktu, że te airdropy nie są odpowiednie dla większości początkujących w kryptografii. Poza tym nie wymaga to żadnej pracy, aby je znaleźć i nie są wymagane żadne działania, aby je otrzymać.

Jaki jest sens Airdropów?

Istnieją dwa główne powody, dla których start-upy typu blockchain i inne projekty to robią. Pierwszym z nich jest generowanie rozgłosu dla nadchodzącej sprzedaży ICO lub tokena. Airdropy to często pierwszy etap szerszej kampanii marketingowej. Mogą być przydatne w generowaniu początkowego szumu wokół projektu. Premie za polecenie motywują również ludzi do rozpowszechniania informacji, co generuje więcej tanich reklam. Po drugie, airdrop jest doskonałym sposobem na zbudowanie społeczności wokół projektu, nawet jeśli nie ma ICO. Jestwiele projektów kryptograficznych opartych na społeczności i non-profit, które wykorzystują model airdropów jako sposób budowania świadomości swoich celów.

Gdzie znaleźć airdropy?

Pierwszym krokiem do czerpania zysków z airdropów jest ich odnalezienie. Nie tak dawno trzeba było być częstym użytkownikiem stron kryptograficznych, aby usłyszeć o nowych airdropach. Coraz częściej jednak darmowe kryptowaluty są łatwiejsze do znalezienia. Wynika to głównie z pojawienia się dedykowanych stron internetowych z airdropami i kanałów społecznościowych, które śledzą airdropy i publikują je codziennie. Te agregujące źródła ułatwiają znajdowanie airdropów, a ci, którzy je utrzymują, korzystają z osób korzystających z linków polecających.

Czy airdropy są warte uwagi?

Od czasu do czasu airdrop może być niezwykle opłacalny. Najczęściej jednak liczba otrzymywanych tokenów jest tak mała, że ledwo warto się nią interesować. Wiele tokenów też nigdy nie będzie nic warte, ponieważ projekt nie był poważny lub po prostu zawodzi. Trzeba jednak trzymać rękę na pulsie, by te cenne airdropy nie przeszły obok nosa.

Ale uwaga – kiedy zaczynasz zapuszczać się w świat airdropów, należy wziąć pod uwagę, że nie brakuje w nim też oszustw. Warto więc nauczyć się jak rozpoznawać najczęstsze oszustwa związane z airdropami, i jakie są sposoby ich uniknięcia.

Interesuje Cię temat kryptowalut i inwestowania? Odwiedź również stronę cryptolaun.ch

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>