Wycieczka z rodziną do Kołobrzegu? Pomożemy Ci się przygotować!

beach-2090067_960_720Łatwo sobie wyobrazić tę idylliczną wycieczkę na plażę w Kołobrzegu – dzieci bawią się dobrze na piasku, a dorośli odpoczywają nad morzem. Jednak, jak wie większość rodziców, rzeczywistość jest zupełnie inna. Piasek dostaje się we wszystkie niewłaściwe miejsca, małe dzieci mają napady złości, a pogoda nie zawsze gra. Ale nie wszystko stracone – w końcu atrakcje Kołobrzeg są naprawdę rozliczne!

Oto nasze porady dotyczące pakowania się jak profesjonalista na rodzinną wycieczkę na kołobrzeską plażę, a także kilka życiowych porad na temat organizacji całej wycieczki w te strony.

Lista kontrolna przed wyjazdem: najważniejsze informacje

Bez względu na wiek grupy rodzinnej – i chyba, że ​​odwiedzasz plażę w szary, środowy dzień zimy – potrzebujesz oczywistych filtrów przeciwsłonecznych, czapek, okularów przeciwsłonecznych i kamizelek z wysypką, a także tych kluczowych elementów, o których będziemy pisać poniżej.

Domowe wygody

Masywny koc plażowy jest koniecznością. Rozważ składane krzesła, dodatkowe ręczniki (podwójne jako poduszki) i parasol lub parawan, aby zapewnić schronienie.

Bufet

Zawsze na plażę przynieś dużo wody i przekąski wielkości kęsa, które się nie stopią. Wszyscy wiedzą, że w czasie wycieczki na plażę obowiązują lody, więc nie zostawiaj portfela w hotelu.

Zestaw do czyszczenia

Chusteczki, chusteczki higieniczne i żel do rąk warto zabrać ze sobą w każdą podróż z dziećmi, niezależnie od ich wieku. Plastikowe torby wielokrotnego użytku są przydatne do wyrzucania śmieci, oddzielania mokrych i piaszczystych ubrań oraz zbierania wszystkiego innego. Weź wszystkim nowy zestaw ubrań i małą miseczkę z mydłem dla dzieci, aby stopy nie kąpały się w piasku nie były w drodze do domu.  Pakiet pierwszej pomocy – z łatwością radzisz sobie z drobnymi zadrapaniami, guzkami i dolegliwościami.

Sprawdź prognozę, sprawdź przypływy

Uważaj na te informacje przed wyruszeniem. Czy potrzebujesz więcej kremów przeciwsłonecznych, czy też będą wymagane płaszcze przeciwdeszczowe i warstwy? Czy pływanie jest bezpieczne? Kiedy nadejdzie fala? Jeśli zapowiada się niezbyt obiecująca pogoda – zdecydowanie lepiej zabrać dziecko do Miasta Myszy, które jest jedną z największych atrakcji dla najmłodszych w tym mieście.

Jakie zabawki na plażę? Lista kontrolna:

  • Solidne wodoodporne sandały do chodzenia po plaży
  • Zestawy plażowe do gier rodzinnych
  • Wiadro i łopata do kopania i budowania
  • Zestawy do nurkowania dla starszych dzieci, jeśli warunki są odpowiednie
  • Coś do przeczytania dla miłośników książek

Mądrzy plażowicze dokładają wszelkich starań, aby wszyscy byli bezpieczni i bezstresowi. Warto dlatego np. wyróżniać się. Weź ze sobą kolorową flagę plażową lub parasol, aby pomóc zagubionym członkom twojej rodziny znaleźć drogę powrotną do waszego miejsca na plaży. Ustawcie się najlepiej w pobliżu łatwo rozpoznawalnego punktu orientacyjnego.

Może się przydać również posiadanie gwizdka lub innego narzędzia tłumiącego hałas, rozpoznawalnego przez członków rodziny – to jest również dobrym sposobem na utrzymanie rodziny razem.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

1 Komentarz

  1. Krzysztof pisze:

    Oczywiście wszystko co napisane jest ważne przy takim wyjeżdzie,osobiscie zawsze dodatkowo wykupuję sobie ubezpieczenie w Generali tak na wszelki wypadek no i wtedy czuję się trochę pewniej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>