Podłoga klinkierowa – nadaje się do biura? Poznaj wady i zalety

Cegła jest popularnym materiałem budowlanym na zewnątrz domów, ale może być również wykorzystana jako alternatywny materiał podłogowy – jeśli jest w nowoczesnej wersji, jaką jest klinkier. Takie opcje oferują szereg zalet, którymi różnią się od tradycyjnych materiałów podłogowych. Zrozumienie zalet i wad klinkierowej posadzki może pomóc w podjęciu decyzji, czy taka podłoga jest odpowiednia dla Twojego biura czy innego obiektu komercyjnego.

tapraca_tregor

Zalety podłóg klinkierowych

Wytrzymałość

Cegły są niezwykle trwałe i wytrzymują ruch pieszy, a także uderzenia, a nawet wilgoć i ekspozycję na czynniki atmosferyczne. Oznacza to, że zaoszczędzisz pieniądze na dłuższą metę, ponieważ nie będziesz musiał wymieniać ani naprawiać powierzchni podłogi tak często, jak inne materiały podłogowe. Dodatkowo, ponieważ są odporne na uszkodzenia i wypaczenia, klinkier sprawdza się wyjątkowo dobrze w wilgotnym środowisku, takim jak:

  • łazienki,

  • kuchnie.

Odporność na ogień

Cegły są całkowicie ognioodporne i nie palą się, tak samo jak klinkier przysucha. Oznacza to, że w przypadku niewielkiego pożaru, podłogi w biurze czy lokalu będą nieuszkodzone, nawet jeśli nieco poczerniałe – a w dużym pożarze, sam ogień zostanie spowolniony przez fakt, że podłoga nie będzie się palić, co pomoże zmniejszyć rozprzestrzenianie się ognia przed przyjazdem straży pożarnej.

Właściwości dobre dla środowiska naturalnego

Cegły wykonane są z naturalnych glinek i jako takie nie podlegają żadnym procesom chemicznym, które mogą uszkodzić środowisko. Dodatkowo, ponieważ cegły mogą trwać tak długo bez rozbicia, cegły mogą być łatwo ponownie wykorzystane i poddane recyklingowi do wykorzystania w innych projektach, zmniejszając obciążenie środowiska związane z tworzeniem nowych materiałów budowlanych.

Wszechstronne dostosowanie

Ponieważ cegły mogą być wykonane w szerokiej gamie kształtów, rozmiarów i odcieni, możesz dostosować swoją ceglaną podłogę tak, aby bardzo łatwo dopasowała się do reszty estetyki Twojego domu.

Wady podłóg z klinkieru – istnieją?

Niektórzy powiedzą, że waga – ponieważ cegły są tak gęste i ciężkie, iż mogą być niepraktyczne do instalacji w niektórych obszarach bez odpowiedniego wsparcia. Oznacza to, że podłogi z cegły mogą nie być idealne do zastosowania na pierwszym piętrze. Jeśli chodzi jednak o nowoczesny klinkier jest całkiem inaczej. Tutaj w ogóle nie ma takiego problemu.

Nieelastyczność.. Podłogi z klinkieru są niezwykle twarde tak samo jak te z cegieł, co oznacza, że ​​mogą być nieco nieprzyjemne w kontakcie z bosą stopą i niebezpieczne, jeśli ktoś na nie upadnie – co może być problemem dla małych dzieci i osób starszych. Nie musisz się jednak martwić o pleśń. Chociaż cegła nie zostanie uszkodzona przez wodę, jest bardzo chłonna i pochłonie wodę i inne płyny, jeśli nie szybko jej oczyścisz. Stwarza to wilgotne, ciemne środowisko, które może sprzyjać wzrostowi pleśni, jeśli nie zostanie odpowiednio oczyszczone. Nie dotyczy to jednak podłóg klinkierowych – tutaj naprawdę nie ma takiego problemu.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>