Czy warto podjąć pracę przed skończeniem studiów?

learn-3069053_640Studenckie życie nie trwa wiecznie. Pewnego dnia trzeba będzie pożegnać się z uczelnią i rozpocząć karierę zawodową. Rynek pracy czeka, by wchłonąć kolejnych specjalistów i kompetencje potrzebne do osiągania celów założonych przez przedsiębiorców i ich firmy. A może warto byłoby rozejrzeć się za atrakcyjną pracą jeszcze przed zakończeniem studiów?

Student to korzyści dla pracodawcy

Odpowiadając na oferty pracy dostępne np. w serwisie Pracuj.pl warto wiedzieć, że pracodawca zatrudniający w swojej firmie studenta może liczyć na spore korzyści finansowe. To przede wszystkim niższe koszty związane z utrzymaniem pracownika. Student przed ukończeniem 26. roku życia podlega ubezpieczeniu społecznemu swoich rodziców. To oznacza, że nie trzeba odprowadzać za niego składek do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Wykorzystaj to, jeśli wymarzona i atrakcyjna praca pojawi się na horyzoncie zanim skończysz studia.

Jaka umowa dla studenta?

Czy stracę moją pracę ?Boisz się, że nie podołasz obowiązkom pracownika w połączeniu z nauką? Z pracą nie musisz wiązać się w pełnym wymiarze godzin. Kompromisem może był pół etatu lub Umowa Zlecenia, która da Ci duża swobodę w układaniu planu pracy. Dodatkową zaletą umowy zlecenia jest to, że w każdej chwili możesz ją rozwiązać. W tym przypadku nie obowiązuje bowiem okres wypowiedzenia. Jeśli więc na horyzoncie pojawi się bardziej atrakcyjne zajęcie, bez problemu zmienisz pracodawcę. A może uda się połączyć ze sobą oba zajęcia? Umowa Zlecenie pozostawia otarte drzwi do nawiązywania kolejnych współprac.
Prowadząc nieregularny tryb życia studenckiego możesz skorzystać z możliwości pracy zdalnej. Do tego wystarczy Ci komputer i dostęp do Internetu.

Jakie korzyści daje praca przed zakończeniem studiów?

Praca podczas studiów to przede wszystkim doświadczenie zawodowe, którym możesz pochwalić się już przy pełnym wejściu na rynek pracy. Zdobędziesz też wiele kompetencji, które doceni przyszły pracodawca.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>