Pisanie na zlecenie – na pełen etat czy jako dodatkowe źródło dochodu?

working-as-copywriter

Wiele osób, które pracują na etacie, poszukuje dodatkowego zajęcia, które pozwoliłoby na dorobienie do pensji. Dobrym pomysłem jest pisanie na zlecenie. Na dobrej jakości treści jest stale rosnące zapotrzebowanie, osoby piszące nie muszą więc obawiać się braku klientów.

Pisaniem na zlecenie zajmują się przede wszystkim zawodowi copywriterzy, którzy mają doświadczenie, umiejętności i kwalifikacje, dzięki którym są w stanie stworzyć praktycznie każde treści. Profesjonalny copywriter zajmuje się pisaniem przede wszystkim tekstów reklamowych na strony internetowe, blogi, a także różnego rodzaju tekstów sprzedażowych, które mają zwiększyć zainteresowanie konkretnym produktem czy usługą. Dzięki dobrej jakości treściom firmy mogą zwiększyć swoją sprzedaż, dlatego też coraz częściej inwestują w usługi dobrych copywriterów. Copywriterzy piszą również teksty pozycjonujące, które są nieco słabszej jakości, jednak mają spore znaczenie. Ich zadaniem jest bowiem sprawianie, by oferta danej firmy pojawiała się jak najwyżej w wynikach wyszukiwania. Aby tworzyć teksty pozycjonujące, nie trzeba mieć specjalnych umiejętności czy wiedzy. Wystarczy dobrze poruszać się w języku polskim, tworzyć teksty bez błędów językowych i ciekawe w treści.

Im więcej piszesz, tym więcej zarabiasz

Pisanie na zlecenie to dobry sposób na dorobienie sobie do pensji i dodatkowe źródło dochodu. Można bowiem pracować wtedy, kiedy chcemy. Nie jesteśmy ograniczeni czasem ani lokalizacją. Najważniejsze, by teksty były napisane terminowo i na czas. Osoby, które chcą sobie dorobić, same mogą więc zdecydować, jak długo chcą pracować i na tej podstawie ustalić swój zarobek. Im więcej zleceń, tym większe zarobki w skali miesiąca. Czasem może się wręcz okazać, że zarobki z pracy dodatkowej, wykonywanej poza głównym zajęciem, będą wyższe niż praca etatowa.

Przed rezygnacją z etatu warto dobrze się zastanowić

Wiele osób, które zajmują się dorabianiem na pisaniu tekstów, w pewnym momencie zauważa, że jest to zajęcie coraz bardziej opłacalne. Z biegiem czasu mamy bowiem coraz więcej zleceń i nowych klientów. Bywa i tak, że niektóre osoby decydują się na rezygnację z etatu, gdyż na pracy dodatkowej zarabiają zdecydowanie większe pieniądze. Warto jednak przed rezygnacją ze stałej pracy dobrze rozważyć wszystkie plusy i minusy takiej decyzji. Osoby, które rezygnują z etatu muszą mieć bowiem świadomość, że ciągłość zleceń nie zawsze jest zachowana. Zdarzają się okresy, w których zleceń nie ma, a co za tym idzie – nie ma także zarobku. Co więcej, zarabianie na pisaniu to zajęcie, które wykonuje się głównie w domu. W takich warunkach nie zawsze jest możliwość poświęcenia na pisanie tyle czasu, ile byśmy chcieli. Trudno jest również z oddzieleniem życia prywatnego od zawodowego. Niektóre osoby po rezygnacji z etatu i przerzuceniu się na pracę w domu narzekają również na brak kontaktu z ludźmi. Warto więc pamiętać, że praca przed domowym komputerem ma nie tylko zalety, ale również sporo wad i niedogodności.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>