Piękna strona ciała, czyli czym jest i jak działa kriolipoliza?

szczecin nortecKriolipoliza, to zabieg chirurgiczny bez konturowania ciała. Chirurg plastyczny używa urządzenia do zamrażania komórek tłuszczowych pod skórą. Po zniszczeniu komórek tłuszczowych są one stopniowo rozkładane i usuwane z organizmu przez wątrobę.

Większość sesji z udziałem urządzeń takich jak miracool zajmuje około godziny. To dość nowa technika, dlatego liczba niezależnych badań klinicznych potwierdzających tę procedurę jest nadal stosunkowo niewielka, ale te które już miały miejsce potwierdzają iż obniża ilość komórek tłuszczowych w docelowym obszarze o 20-25%.

Większość ludzi zaczyna zauważać efekty kilka dni po zabiegu, ale często pełne wyniki pokazują od 1 do 4 miesięcy.

Jakie są zagrożenia?

Zabieg ten jest ogólnie postrzegany jako bezpieczniejszy, nieinwazyjny rodzaj operacji redukcji tkanki tłuszczowej niż tradycyjne procedury, takie jak liposukcja. Większość ludzi nie odczuwa niczego podczas zabiegu, poza odczuwaniem delikatnego szarpnięcia, gdy skóra znajduje się pomiędzy dwoma panelami chłodzącymi urządzenia.

Ponieważ procedura nie wiąże się z żadnym cięciem, manipulowaniem tkankami ani znieczuleniem, większość ludzi nie potrzebuje czasu na regenerację i może natychmiast wznowić normalne czynności.

Jedyne zauważalne skutki uboczne zabiegu wydają się być niewielkie i występują tylko w obszarze leczenia. Większość drobnych skutków ubocznych zmniejsza się lub ustępuje w ciągu kilku dni do tygodni po zabiegu. Jednak normalne jest odczuwanie drętwienia lub utraty czucia w obszarze leczenia przez około miesiąc.

Najczęstsze skutki uboczne to:

 • zaczerwienienie
 • jędrność
 • uczucie szczypania
 • niewielki obrzęk
 • czułość
 • siniaki
 • pieczenie
 • mrowienie
 • drętwienie
 • wrażliwość skóry
 • łagodny lub umiarkowany ból
 • skurcze mięśni

Osoba może nadal doświadczać tych działań niepożądanych przez kilka tygodni po zabiegu. Inne częste działania niepożądane, które mogą wystąpić w ciągu pierwszych kilku tygodni po zabiegu i obejmują:

świąd, zwłaszcza kilka dni po zabiegu
biegunka, ponieważ martwe komórki tłuszczowe są usuwane z organizmu
uczucie pełności w gardle po zabiegach obejmujących okolice szyi lub podbródka

Dodatkowe uwagi

usg tarczycy gdyniaWażne jest, aby wybrać chirurga plastycznego z doświadczeniem i dobrymi recenzjami ze strony wiarygodnych pacjentów. Ryzyko działań niepożądanych i powikłań często zależy od lekarza wykonującego zabieg. Ludzie powinni upewnić się, że wybrali doświadczonego, zaufanego specjalistę, takiego jak dermatolog lub chirurg plastyczny. Osoby fizyczne mogą to zrobić, sprawdzając lokalne opcje i zadając pytania przed przystąpieniem do procedury.

Jest to zabieg stosunkowo nowy, a zatem cały zakres ryzyka, skutków ubocznych i komplikacji związanych z procedurą jest nadal nieznany. Jeszcze też niewielu specjalistów medycznych jest świadomych tej procedury lub ma z nią duże doświadczenie, ale równocześnie kriolipoliza jest zatwierdzona i sprawdzona w różnych obszarach ciała np. brzuch, uda, pośladki czy talia.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>