Pięć najlepszych programów do tworzenia prezentacji

Screen-Shot-2014-11-03-at-12.32.03-PM

Prezentacja to najpopularniejszy sposób przekazania wiedzy niezależnie od tematu. Kto z nas nie zna takiej formy przekazu chociażby ze szkoły czy z pracowniczej konferencji? PowerPoint, czyli najpopularniejszy program do ich tworzenia znajduje się właściwie na każdym komputerze, a jego możliwości i funkcje znane są już przez bardzo młode osoby.

Trudno więc stworzyć za jego pomocą taką prezentację, która skutecznie przebije się przez ogrom wiedzy i sprawi, że to, co chcemy przekazać zostanie w świadomości naszych odbiorców przez długi czas.
Aby tak się stało, należy zapoznać się z dostępnymi na rynku programami do tworzenia prezentacji, dzięki którym pozytywnie zaskoczymy odbiorców naszych prezentacji.

Prezi

W czołówce programów do tworzenia prezentacji znajduje się Prezi. Jest to właściwie serwis, a nie typowy program działający w chmurze. Umożliwia on tworzenie interaktywnych prezentacji z szeregiem atrakcyjnych funkcji, takich jak wykorzystywanie plików multimedialnych czy chociażby grafiki wektorowej i wiele innych. Sam użytkownik ma możliwość skorzystania gotowych szablonów, materiałów i styli, które z pewnością uatrakcyjnią całą prezentację. Do zalet należy wymienić możliwość tworzenia prezentacji z innymi użytkownikami, możliwość publikacji prezentacji na blogu czy stronie internetowej czy bezpłatny okres testowy przez miesiąc.

Google Docs

Jest to obecnie najczęstszy wariant działający w chmurze dla osób nie posiadających PowerPoint. Serwis posiada wszystkie potrzebne narzędzia w zasięgu ręki, a dodatkowo umożliwia kontakt ze współpracownikami w trybie online na każdym etapie tworzenia. Zaletą jest możliwość zapisania zarówno w formacie PDF jak i pptx, umożliwiającym odtworzenie prezentacji w PowerPoint. Serwis można użytkować bezpłatnie.

Haiku Deck

Serwis dla osób ceniących minimalizm. Sam interfejs został zaprojektowany tak, że nie potrzeba wiele czasu na zapoznanie się z nim, a jeśli chodzi o funkcje serwisu, to zostały uproszczone w taki sposób, że doskonale sprawdzą się dla osób chcących stworzyć szybką, ale też atrakcyjną prezentację. Cały koncept opiera się na minimalizmie, z racji czego serwis oferuje tworzenia slajdów z minimalną wersją informacji. Z tej przyczyny nie ma możliwości skorzystania z takich pomocy jak grafika, muzyka czy wideo. Jeśli chcemy stworzyć prezentację w stylu minimalistycznym, to wszystkie niezbędne funkcje znajdziemy w bezpłatnej wersji.

Apple Keynote

Jeden z głównych rywali słynnego PowerPoint. Duży, ale łatwy w obsłudze serwis do tworzenia prezentacji na urządzenia marki Apple. Cechą charakterystyczną serwisu jest design- zarówno w sferze szablonów i jak elementów graficznych. W cenie 9.99 $ otrzymać można około 40 tematów o wysokiej jakości i estetyce.

SlideRocket

SlideRocket to serwis umożliwiający tworzenie bogatych w funkcje prezentacji online. Serwis bazuje na slajdach, jednak są one wygodniejsze i bardziej wyraziste niż w PowerPoint. Dość rozbudowany interfejs pochłania trochę czasu na zapoznanie się z jego możliwościami. Najdroższy ze wszystkich serwisów- opłata roczna wynosi 360$.
Zaczynając przygodę z prezentacjami online warto zajrzeć na etutorium.pl. Znaleźć tam można wszystkie niezbędne narzędzia, a także przejrzysty interfejs idealny dla początkujących.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

1 Komentarz

  1. Melcaek pisze:

    Fajne są prezentacje multimedialne z muzyką. Właśnie kończę takową dla klienta, tyko muszę zainwestować w stojaki pod głośniki żeby efekt prezentacji był większy. W czym wy robicie prezentacje?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>