Praca na Dominikanie – im się udało

Punta_Cana_Republica_Dominicana

Na całym świecie, nastąpił spadek, jeśli chodzi o przychody w turystyce. Ten spadek jednak ominął Dominikanę. Republika Dominikańska to miejsce, któremu udało się przyciągnąć turystów – jest ich coraz to więcej z roku na rok, a wraz z planami inwestorów i nowymi trasami obiecanymi przez linie lotnicze Republika Dominikańska wydaje się nadal mocno rozwijać w obszarze turystyki.

Przy tak wielkiej konkurencji Dominikanie udało się zanotować wzrost 6,55% w turystyce. Wzrost ten miał miejsce dzięki 2,2 miliona ludzi, którzy przyjechali tam w pierwszych miesiącach roku. Ludzie nadal lubią spędzać czas wakacji w tym obszarze, pomimo tendencji turystycznych w innych częściach świata. Wykorzystali to również nasi rodacy Weronika, Emil i Tomek.

Weronika to absolwentka studiów hotelarskich – od początku wiedziała, że nie chce rozwijać swojej kariery w Polsce, a Dominikana zawsze gdzieś tam była w jej sercu – odkąd w wieku kilku lat pojechała tam z rodzicami na wakacje. Spontanicznie postanowiła, że tam wyjedzie i spróbuje swoich sił w branży. Na początku pracowała jako recepcjonistka w jednym z hoteli, później po zdobyciu kontaktów udało się jej otworzyć swój mały biznes – hotelik, w którym chętnie nocują nie tylko Polacy, ale też goście z całego świata.

Świat bowiem zauważył tak jak Dominika siłę rynku turystycznego w Republice Dominikany. Z tego powodu inwestorzy wykupują tam spor akcji. Emil (ekonomista l.34) również zauważył te możliwości inwestowania. Jako młody i obrotny biznesmen postanowił również ze swoimi inwestycjami pójść w stronę przemysłu turystycznego. Największa ich część poszła na kolej która ma szerokie perspektywy na Dominikanie, jeśli chodzi o pomoc dla rynku turystycznego poprzez to, że podróże w regionie staną się dużo szybsze i łatwiejsze (źródło: Dominikana last minute).

Z kolei, Santiago, Santa Domingo i wszystkie miejsca pomiędzy chcą też się w tym kierunku rozwijać. To wszystko sprawi, że będą one w stanie zwabić więcej turystów, a następnie będą w stanie oferować jeszcze większy rozwój tego obszaru. Obszar ten jest już dość popularny, a przy tym jak mądrze wykorzystywane są pieniądze inwestorów takich jak nasz rodak Emil to wiemy, że będzie wszystko to, cała Dominikana stanie się jeszcze bardziej kusząca dla turystów.

Również i Tomek (freelancer l.28) wpadł na pomysł jak zachęcić do Dominikany jeszcze większą ilość turystów. Zaczęło się od tego że JetBlue Airlines uruchomiło w swoich lotach usługę wewnątrzwspólnotową na Karaiby. Usługa ma charakter ciągły, loty będą się zatrzymywać między San Juan, Puerto Rico i właśnie – na Dominikanie. Ponadto, Delta Airlines planuje też dodanie większej ilości lotów do Dominikany. Tomek uznał, że te dodatkowe loty przyniosą więcej ludzi do tego obszaru, a tym samym wpłyną na zwiększenie turystyki jeszcze bardziej. Będzie to łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej dla turystów, by mogli załapać się samolot i odwiedzić okolicę. Jak to wykorzystał Tomek? Uruchomił w pobliżu lotniska na Dominikanie wypożyczalnię samochodów różnego rodzaju i jego biznes ma się naprawdę dobrze.

Wzrost w turystyce znacznie pomógł gospodarce w Republice Dominikany, a przewiduje się, że gospodarka tego państwa w nadchodzących latach będzie się miała jeszcze lepiej. Teraz istnieje tam około 550.000 miejsc pracy, które zostały utworzone przez turystykę w Republice Dominikany. Oczekuje się, że liczba ta wzrośnie do 743,000. Gospodarka stała się stabilna ze względu na turystykę, a wygląda na to, że będzie się nadal wzmacniać, wraz z tym jak tworzone są nowe miejsca pracy.

Podczas niepewnych czasów na całym świecie, Dominikana jest silna – w turystyce, a obecne trendy wskazują na to że przemysł turystyczny Dominikany będzie mógł przetrwać nawet wtedy, gdy turystyka w całej reszcie świata ma gorsze dni w tych niepewnych czasach. Zatem widać wyraźnie że czasem warto zaryzykować i tak jak Weronika, Emil czy też Tomek spakować swoje manatki i tam właśnie odnaleźć swój przepis na sukces. Im się udało, dlaczego więc Tobie miałoby się nie udać?

Polecamy aktualności ze strony: http://nasz-szczecin.pl

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

1 Komentarz

  1. Janik Maciej pisze:

    Swego czasu interesowałem się Dominikaną a w szczególności jej odmianą “Palungus” czyli naszej popularnej agroturystyki. Byłem 2 razy na dominikanie z ogłoszenia z serwisu http://agroturystyka.ogloszenia-rolnicze.com. Firma organizowała wszystko: przelot, zakwaterowanie, wyżywienie – ale też i pracę. Bo to nie był wypoczynkowy wypad tylko zarobkowy :) hehe ale było super i tak.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>