Ozonowanie – to zadanie tylko dla profesjonalistów!

fumigation-2772381_960_720Ozon zabija i denaturuje pleśń powierzchniową oraz rozkłada wiele LZO i zapachów, takich jak perfumy. Może również złagodzić zapach dymu w niektórych materiałach. Niektórzy twierdzą, że ozon zabija zarodniki pleśni, ale nie denaturuje toksyn. Jednak są już dostępne badania które pokazują, że może denaturować toksyny.

Opierając się na tych badaniach (które wykorzystują bardzo duże ilości ozonu) oraz doświadczeniach osób niezwykle wrażliwych na mikotoksyny, można założyć, że słuszne jest stwierdzenie, że ozon faktycznie zabija i denaturuje pleśń. Nadal dobrym pomysłem może być odkurzanie po ozonowaniu w celu usunięcia martwych zarodników, choć tę decyzję powinno ostatecznie pozostawić się profesjonalistom.

Używanie ozonu do usuwania pleśni

Nigdy nie przebywaj w tym samym pomieszczeniu, w którym odbywa się ozonowanie przez dłuższy czas i upewnij się, że rozumiesz ryzyko utleniania materiałów. Jak bezpiecznie używać ozonu? Ozon to bardzo toksyczny gaz. Osoby i zwierzęta nie powinny przebywać w budynku, gdy włączona jest maszyna do ozonowania. Nawet jeśli tego nie czuć. Upewnij się, że masz plan włączania i wyłączania go, wstrzymując oddech. Najlepiej oddać to zadanie profesjonalistom tutaj dowiesz się więcej na ten temat: https://www.skuteczne-osuszanie.pl/ozonowanie-pomieszczen-odgrzybianie/. Ozon przylega do ubrania, nawet jeśli wstrzymujesz oddech i przechodzisz – to nie jest bezpieczne. Ozon może być szkodliwy nawet w większej odległości, jeśli jest podawany w dużej dawce, może zaszkodzić innym osobom w okolicy, w tym sąsiadom.

Poziom ozonu musi być 5-10 razy wyższy od bezpiecznego poziomu, aby ludzie mogli oddziaływać na bakterie i pleśń (Pinto). Nie możesz leczyć pleśni i być blisko niej. Miejsce powinno być wywietrzone przez minimum 25 godzin po użyciu ozonu, aby upewnić się, że gaz nie jest wdychany. Ozon jest niestabilny i rozprasza się, ale nie rozprasza się tak szybko w zamkniętej przestrzeni bez przepływu powietrza.

Istnieje więc ogromne ryzyko, jeśli ktoś nie wie, jak bezpiecznie używać ozonowania – dlatego właśnie warto wiedzieć, iż jest to sposób niesamowicie skutecznie działający na grzyby – ale tylko w rękach fachowców. W wielu konwencjonalnych budynkach uniknięcie wszystkich niebezpiecznych reakcji z materiałami może być możliwe, ale właśnie wtedy gdy ozonowanie pomieszczeń jest realizowane przez specjalistów. W każdym takim przypadku zdecydowanie lepiej będzie poszukać doświadczonej firmy, która oferuje tego rodzaju usługi i jest w stanie odpowiedzieć na wszystkie pytania.

Ozonowanie nie jest nową metodą – dzisiejsze technologie stosowane do tego działania są jednak dużo bardziej bezpieczne i skuteczne aniżeli te, z których korzystano kiedyś. Jednak musisz mieć pewność, że współpracujesz właśnie z profesjonalistami, którzy znają się doskonale na tych metodach, bo wtedy tylko możesz mieć pewność, że odgrzybianie przyniesie spodziewane efekty, a wszystko będzie pod maksymalną ochroną specjalistów znających się na tym temacie doskonale.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>