Otwieramy konto firmowe – jakie usługi oferuje bank przedsiębiorcom?

opening_a_foreign_bank_account

Konta firmowe w dzisiejszych czasach mają równie rozbudowaną ofertę, jak konta prywatne. W większości banków można znaleźć kilka lub nawet kilkanaście różnych kont firmowych, przeznaczonych dla poszczególnych grup przedsiębiorców.

Konta firmowe są obecnie koniecznością, bez której nie jest w stanie funkcjonować żadna nowoczesna firma. Nic więc dziwnego, że bankowość dla firm doskonale się rozwija i odpowiada na stale zmieniające się potrzeby rynku. Przedsiębiorcom zależy przede wszystkim na bezpieczeństwie ich pieniędzy, szybkim dostępie do bankowości zarówno tradycyjnej, jak i internetowej, a także na wielu innych możliwościach. Bez dobrego konta firmowego nie da się więc dziś prowadzić praktycznie żadnego biznesu.

Wiele ciekawych usług dodatkowych

Banki oferują przedsiębiorcom nie tylko wygodne, proste w obsłudze konta, ale również wiele usług dodatkowych. W niektórych bankach w ramach konta firmowego można znaleźć chociażby aplikacje do wypełniania faktur online. Świetnie rozbudowana jest również ta część bankowości, która odpowiada za przesyłanie comiesięcznych przelewów do ZUS czy US. Wypełnianie takich przelewów jest niemal całkowicie intuicyjne, dzięki czemu nawet świeżo upieczony przedsiębiorca nie powinien zgubić się podczas robienia swoich pierwszych przelewów.

W ramach konta firmowego przedsiębiorcy mają również o wiele łatwiejszy dostęp do produktów zarówno inwestycyjnych, jak i pożyczkowych czy kredytowych. Przedsiębiorca, który ma w danym banku konto firmowe, o wiele łatwiej otrzyma w nim kredyt gotówkowy czy obrotowy niż osoba prowadząca firmę, która w banku ubiega się o kredyt, ale konto firmowe ma u konkurencji.

Bardzo ważne są koszty prowadzenia rachunku i opłaty za przelewy

W ofercie dla firm jest wiele kont o różnych parametrach, które przeznaczone są zarówno dla małych, jak i dla dużych firm. Wybierając konto firmowe warto zwracać uwagę, czy jest skierowane do mikroprzedsiębiorców, czy bardziej do dużych przedsiębiorstw. Warto również zwracać uwagę na koszty obsługi konta czy przelewów. Jeśli firma wykonuje kilkaset czy kilka tysięcy przelewów miesięcznie, to nawet 50 groszy za jeden przelew może w skali miesiąca dać dosyć dużą kwotę.

Przed wybraniem konkretnego konta warto skorzystać z rankingu lub porównywarki, która umożliwi szybkie zapoznanie się z ofertą kilkunastu czy kilkudziesięciu kont firmowych bez konieczności odwiedzania wszystkich banków czy nawet ich stron internetowych. Najlepsze konto firmowe na firmowybank.pl to doskonała propozycja dla osób, które poszukują konta bankowego dla firm i chcą poznać najświeższą ofertę bankową w tym zakresie. Z porównywarki mogą skorzystać nie tylko nowi przedsiębiorcy, którzy zamierzają otworzyć pierwsze konto. Osoby, które nie są zadowolone z aktualnie posiadanego konta również powinny zapoznać się z ofertą banków. Zapewne uda im się znaleźć ofertę, która będzie dużo bardziej korzystna niż ta, z której aktualnie korzystają.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>