Częste przesyłki do klientów? Może warto podpisać umowę z kurierem?

courier-delivery

Prowadzisz firmę, w której często wysyłasz przesyłki do klientów w Polsce lub za granicą? Pojedyncza paczka być może niewiele kosztuje, ale koszt wszystkich paczek w miesiącu może być już znaczny. W takiej sytuacji dobrym rozwiązaniem jest tani kurier i podpisanie umowy, dzięki czemu cena wysyłek będzie sporo niższa.

Podstawą funkcjonowania wielu firm jest w dzisiejszych czasach sprzedaż na odległość. Działają tak zarówno sklepy internetowe, jak i firmy produkujące różnego rodzaju towar. Wysyłka w przypadku wysokiej sprzedaży może być dużym obciążeniem dla firmy, nawet wtedy, gdy część kosztów przesyłki ponoszą odbiorcy. Warto więc dokładnie przeanalizować, jak wiele paczek wysyłamy, do jakich miejsc i podsumować, ile miesięcznie wynosi nas koszt wysyłania paczek. Jeśli jest to duża kwota, dobrze jest poszukać rozwiązań, które umożliwią jej obniżenie. W ten sposób w skali miesiąca można już zaoszczędzić kwoty, które będą odczuwalnym zastrzykiem finansowym w każdej firmie.

W ramach umowy pojedyncza przesyłka będzie sporo tańsza

Koszt wysyłki pojedynczej paczki zależy od wielu czynników, między innymi od jej wymiarów, wagi oraz wartości tego, co znajduje się w środku. Nawet tani kurier może się po podsumowaniu okazać drogi, jeśli wysyłamy paczki o niestandardowych rozmiarach, które zawsze kosztują więcej. Dobrym rozwiązaniem jest zawarcie umowy pomiędzy wybraną firmą kurierską a firmą. Umowy tworzone są zawsze indywidualnie na podstawie oceny potrzeb firmowych, ilości wysyłanych paczek czy ich ceny. Dzięki umowie z firmą kurierską można liczyć na to, że cena wysyłki pojedynczej paczki będzie sporo niższa. Takie rozwiązania doskonale sprawdzają się w przypadku sklepów internetowych, które koszt wysłania paczki przerzucają na kupujących. Jeśli klienci zobaczą, że wysyłka jest tańsza niż w konkurencyjnych sklepach, z pewnością będą robili zakupy częściej.

Tani kurier to świetne rozwiązanie nie tylko ze względów finansowych

Umowa z firmą kurierską przyda się w szczególności wtedy, gdy często wysyłamy paczki za granicę. Koszt wysyłki paczki do Rosji lub do innych krajów może być dosyć wysoki i powodować zwiększenie kosztów funkcjonowania firmy. Dzięki umowie z firmą kurierską z pewnością będzie taniej. Tani kurier to świetne rozwiązanie nie tylko ze względów finansowych. Na rynku firm kurierskich panuje coraz większa konkurencja, co sprawia, że firmy nie tylko obniżają koszty swoich usług, ale również nieustannie podnoszą jakość i dbają o potrzeby klientów. Dzięki temu można liczyć między innymi na dobre ubezpieczenie przesyłki, które jest już wliczone w koszt nadania paczki. Świetną opcją jest również możliwość śledzenia przesyłki, dzięki czemu zawsze wiadomo, na jakiem etapie znajduje się paczka w swojej podróży do adresata. Nadawca zawsze też będzie wiedział, czy czas realizacji usługi pokrywa się z tym, co znajduje się w umowie podpisanej z firmą kurierską.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>