Czy opłaca się zatrudniać studentów?

student-3500990_640Choć może wydawać się inaczej, studenci są dla pracodawców atrakcyjnymi kandydatami do pracy. Ich zatrudnienie to nie tylko korzyści finansowe, ale też możliwość wyszkolenia pracownika idealnie pod swoje potrzeby. Większość studentów jest tego nieświadoma i rezygnuje ze starań o pracę nie wierząc w sukces.

Bez składek do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych

Oferty pracy dostępne np. na Pracuj.pl nie zawsze podkreślają, że mile widzianym kandydatem będzie student. Nie znaczy to jednak, że nie warto na nie odpowiadać. Wręcz przeciwnie. Praca dla studenta to niższe koszty zatrudnienia pracownika dla pracodawcy. Okazuje się bowiem, że w takiej sytuacji nie ma on obowiązku odprowadzania składek do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Dzieje się tak ponieważ ucząca się osoba, która nie ukończyła jeszcze 26. roku życia, podlega pod ubezpieczenie społeczne swoich rodziców.

Umowa zlecenie dla studenta

https://www.rankingubezpieczennazycie.plZe studentem można podpisać umowę-zlecenie, która jest korzystniejszą formą kontraktu z punktu widzenia pracodawcy. Nie ma on bowiem obowiązku udzielenia płatnego urlopu. Nie musi też płacić za zwolnienie lekarskie pracownika.
Jakie korzyści z takiej umowy ma student? Kontrakt powszechnie nazywany „śmieciówką” to m.in. możliwość uzyskania wyższego wynagrodzenia. To również łatwe i szybkie rozwiązanie umowy zlecenia, bez okresu wypowiedzenia. Może to mieć znaczenie w sytuacji, gdy trafi się ciekawsza propozycja pracy.

Dopasowanie pracownika do potrzeb firmy

Z punktu widzenia pracodawcy możliwość wyszkolenia pracownika tak, by odpowiadał on potrzebom firmy, jest dobrą inwestycją na przyszłość. Uczący się student jest jak biała kartka, którą można wypełnić swoją treścią. Dodatkowo młoda osoba świetnie orientuje się w najnowszych technologiach, w to może okazać się dużym wsparciem przy rozwijaniu działalności firmy, wprowadzania innowacyjnych rozwiązań i bardziej skutecznych sposobów na promocję.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>