Hydraulik vs. elektryk – skąd wiedzieć, którą ścieżkę kariery wybrać?

Zarówno elektrycy, jak i hydraulicy odgrywają ważną rolę w utrzymywaniu stanu domu, biura lub firmy i wszystkich urządzeń. Elektrycy to specjaliści, którzy zajmą się potrzebami elektrycznymi – od instalacji przewodów elektrycznych po dodanie sprzętu, który może kontrolować przepływ prądu. Z kolei hydraulicy są odpowiedzialni za instalowanie i utrzymanie systemów niezbędnych do produkcji wody pitnej i odwadniania w instalacjach hydraulicznych zakładu.

ta praca elektrykChociaż mają różne specjalizacje, jedna rzecz jest wśród nich wspólna: obie grupy fachowców są poszukiwane. To jest powód, dla którego kariera w jednym z tych zawodów może być doskonałym wyborem. Obie kariery pozwalają:

  • zarabiać stały dochód,
  • uczyć się ważnych umiejętności życiowych,
  • wchodzić w interakcje z różnymi rodzajami ludzi.

Zastanawiasz się, w którą stronę pójść?

Ponieważ każdy właściciel nieruchomości potrzebuje usług elektryka i hydraulika, nie ma wątpliwości, że oba te zawody będą nadal rosły w nadchodzących latach. Ponieważ coraz więcej osób kupuje i buduje nieruchomości, wzrasta również popyt na elektryka i hydraulika. Wybór między tymi dwiema specjalizacjami może być osobisty, ale jeśli nadal masz trudności z podjęciem decyzji, rozważ poniższe punkty:

Wymagania dotyczące wykształcenia i szkolenia

Nigdy nie możesz pracować jako elektryk lub elektryk wrocław , jeśli nie przeszedłeś niezbędnego wykształcenia i szkolenia. W tym aspekcie hydraulicy potrzebują więcej szkoleń w klasie niż elektrycy. Instalatorzy powinni mieć co najmniej 246 godzin edukacji technicznej i 1700 godzin szkolenia. Szkolenie obejmowało praktyczne zastosowanie teorii i praktyki. Elektryk będzie potrzebował 144 godzin edukacji technicznej i 2000 godzin szkolenia. Czas trwania stażu w obu karierach jest taki sam. Dyplom ukończenia szkoły średniej jest podstawowym wymogiem dla obu karier.

Warunki pracy

Elektrycy i hydraulicy pracują w pełnym wymiarze godzin. Mogą być zobowiązani do pracy w godzinach wieczornych, wakacyjnych i weekendowych. Nadgodziny są dominującym czynnikiem między tymi dwoma zadaniami, ale hydraulicy są bardziej podatni na tego rodzaju konfigurację roboczą, szczególnie jeśli oferują usługi hydrauliczne 24/7.

Oba te zadania wiążą się również ze szczególnymi zagrożeniami bezpieczeństwa. Hydraulicy są bardziej narażeni na oparzenia, gdy lutują rury i inne urządzenia hydrauliczne, podczas gdy elektrycy mogą być narażeni na porażenie prądem. W zależności od obszaru, który wymaga wymiany lub naprawy, zarówno elektrycy, jak i hydraulicy mogą pracować na drabinach lub rusztowaniach, doświadczać ekstremalnych warunków pogodowych lub pracować w ciasnym otoczeniu.

Charakter pracy

To, co robi elektryk lub hydraulik, może być ważnym czynnikiem decydującym. Na przykład, gdy hydraulicy zostaną przydzieleni do pracy w projekcie budowlanym, będą odpowiedzialni za instalację wszystkich rur i osprzętu, które są wymagane dla systemu hydraulicznego zakładu. Elektrycy w zasadzie wykonują te same zadania, ale w przeciwieństwie do hydraulików, robią to w instalacji elektrycznej.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>