Odpowiednie zaprojektowanie hali logistycznej – to podstawa!

efaflex-1630740_960_720Rola instalacji magazynowych ewoluowała w czasie i stały się strategicznymi czynnikami sukcesu wielu przedsiębiorstw. Magazyny nie są już tylko miejscami do przechowywania produktów – teraz koncentrują się na świadczeniu usług i wsparcia dla wszelkiego rodzaju firm jako hale logistyczne. Aby spełnić tę nową rolę, muszą być odpowiednio zaprojektowane, z projektem projektowym, który zawiera jak najwięcej informacji, tak aby instalacja spełniała swoją funkcję, a nawet mogła dostosować się do wszelkich przyszłych potrzeb, które mogą się pojawić.

Podczas projektowania lub układania dowolnego obiektu magazynowego lub dystrybucyjnego należy wziąć pod uwagę kilka czynników. Czy to duże, wielotemperaturowe centrum dystrybucji kompozytów obsługujące sieć o dużym zasięgu, sklep z częściami zamiennymi w mobilnym centrum serwisowym czy magazyn surowców wspierający operacje produkcyjne. Każdy czynnik jest rozważany i zmieniany, każdy z pozostałych powinien zostać ponownie przeanalizowany, aby zobaczyć, jaki jest wpływ tej zmiany na cały proces.

Uwzględnienie przepływu

To, czego należy szukać, to logiczna sekwencja operacji w magazynie, w której każda czynność jest zlokalizowana jak najbliżej tej, która ją poprzedza, a także funkcji, która po niej następuje. Trzeba zająć się kontrolowanym i nieprzerwanym przemieszczaniem się materiałów, ludzi i ruchem, w miarę możliwości bez zderzeń krzyżowych lub obszarów o dużym natężeniu ruchu lub natężeniu pracy. Dotyczy to również świadomości, gdzie materiał znajduje się w systemie, a także stanu i lokalizacji sprzętu i nośnika do przechowywania i obsługi. Najważniejszym celem jest umiejscowienie i umiejscowienie różnych czynności magazynowych w celu zapewnienia płynnego przepływu operacji przy minimalnym ruchu i zakłóceniach.

Uwzględnienie dostępności

Aby Twoja działalność była jak najbardziej efektywna, nowy zakład musi uwzględniać dostępność produktu. W szczególności, w jaki sposób produkt będzie dostępny, obsługiwany i transportowany? Oto niektóre pytania, o których należy pamiętać, które pomogą Ci w tym przemyśleniu:

  • Czy zapasy są przechowywane krótkoterminowo lub długoterminowo, czy też stanowią połączenie tych cech?

  • Czy produkt jest obsługiwany głównie przez palety, pudełka, skrzynie lub pojedyncze jednostki?

  • Czy konieczne jest segregowanie zapasów na poszczególne partie?

  • W jaki sposób produkt jest obecnie pobierany i przetwarzany na zamówienia?

Pytania dotyczące dostępności są ważne, ponieważ wpłyną na strategie przechowywania / inwentaryzacji, które ostatecznie zdecydujesz się wdrożyć, a także na konkretne technologie, z których korzystasz.

Rozważanie przestrzeni

Rozważając sposób wykorzystania dostępnej przestrzeni, maksymalną ilość należy przeznaczyć na operacyjne przechowywanie i przetwarzanie zapasów. I minimalna przestrzeń przeznaczona na funkcje powiązane, takie jak biura, obszary robocze, składowanie pustych palet, ładowanie akumulatorów itp. Dzisiejsza szeroka gama nośników pamięci dostępnych na rynku pozwala nam optymalnie wykorzystać kubaturę dostępnej przestrzeni, a nie tylko powierzchnię użytkową.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>